BRANILAC TROFEJA ELIMINISAN: Alžir se OBRUKAO, Ben i Komori ispisali ISTORIJU!

20.01.2022

18:10

Veliko iznenađenje na Afričkom Kupu Nacija.

Branilac trofeja Alžir ispao je u grupnoj fazi sa samo jednim osvojenim bodom.

Alžir je u odlučujućem meču poražen od Obala Slonovače sa 4:1, koja je na kraju osvojila prvo mesto u grupi.

Kesi i Sangare su golovima u prvom poluvremenu doneli Slonovima prednost od 2:0, a na 3:0 povisio je početkom drugog poluvremena Pepe.

Alžir je krenuo na sve ili ništa, Marez je pogodio stativu iz penala, a onda je Bendebka pogodio za 3:1.

Ipak, promena više nije bilo, pa je Alžir eliminisan, a Obala Slonovače će u osmini finala igrati protiv Egipta.

Bilo je zanimljivo i u drugom meču ove grupe.

Ekvatorijalna Gvineja savladala je Sijera Leone sa 1:0, pa će sa drugog mesta u nok-aut fazu.

Sa druge strane, Sijera Leone je eliminisana, pošto se ne nalazi među četiri najbollje trećeplasirane reprezentacije. Ovo ide na ruku El Fardu Benu i Komorskim ostrvima, koji su izborili istorijski plasman u osminu finala.

Ekvatorijalna Gvineja do pobede je stigla golom Ganea u 38. minutu. Sijera Leone je mogla do velikog boda, sa kojim bi verovatno prošla u nok-aut fazu, ali je Kamara u završnici utakmice promašio penal.