LUKAKU KONAČNO! Plavci prejaki za Aston Vilu, Belgijanac prekinuo post! (VIDEO)

26.12.2021

19:32

Romelu Lukaku je prekinuo svog višemesečni post, a Čelsi je u 19. kolu Premijer lige savladao Aston vilu sa 3:1.

Romelu Lukaku

Belgijanac je krenuo silovito po dolasku, na debiju je dao gol Arsenalu 22. avgusta, potom je postigao još dva pogotka Aston Vili 11. septembra i tada je počeo ligaški post. Istina, Lukaku je dao dva gola Zenitu u Ligi šampiona, ali u prvenstvu nije mogao lako do golova.

Ne treba zaboraviti da je Lukaku bio povređen, propustio je šest ligaških mečeva, potom je ulazio sa klupe, baš kao i danas. Ušao je na poluvremenu umesto Čalobe i iskoristio dobar centaršut Hadson-Odoija za 1:2.

Čelsi je golovima Žoržinja, dva puta sa bele tačke, i Lukakua došao do 12. pobede u prvenstvu. Gol Aston vile je delo takođe fudbalera Čelsija, Risa Džejmsa koji je u 28. minutu postigao autogol.