RONALDO MOŽE DA SLAVI - NIŠTA OD ISTORIJE: Vlahović ZAUSTAVLJEN na poslednjem stepeniku (VIDEO)

22.12.2021

20:36

Ekpa Fiorentine nije uspela da trijumfuje u meču 19. kola Serija A. U meču na Bentegodiju, Viola je remizirala sa timom Verone rezultatom 1:1. Ovo je velika šteta za tim iz Firence koji je ovim remijem propustio priliku da se domogne pete pozicije i uključi u trku za Ligu šampiona ali i zbog toga što je srpski fudbaler Dušan Vlahović ispustio priliku da ispiše novu stranicu istorije.

Vlahović

Naime, Vlahović se na ovom meču nije upisao u strelce i na taj način je propustio jedinstvenu šansu da prestigne Kristijana Ronalda po broju pogodaka u kalendarskoj godini.

Sigurno je da će srpski reprezentativac osećati veliki žal za propuštenim šansama koje je imao na ovom meču.

Verona je bila bolji rival u prvom delu meča a i povela je u 17. minutu preko Lazanje.

Fiorentini nije preostalo ništa drugo do da doda gas. Vlahović bio najveća opasnost, a to su dobro znali i defanzivci Verone koji su ga u svakom trenutku pokrivali i čuvali tako da je Srbin u svakom trenutku na sebi ima dvojicu čuvara.

U 81. minutu Dušan je odložio loptu do mladog Alekse Terzića koji je kao na tacni proigrao Kastrovilija, a ovaj glavom izjednačio na 1:1.