SRBIN NAJBOLJI U ISTORIJI SERIJE A: Fiorentina IZBOKSOVALA remi sa Sasuolom, Birađi pokvario Vlahovićevo slavlje!

19.12.2021

13:31

Fudbaleri Fiorentine su nadoknadili dva gola zaostatka i stigli do remija sa Sasuolom 2:2, u okviru 18. kola Serije A.

Dušan Vlahović

Gosti su poveli u 32. minutu golom Skamaka, da bi samo pet minuta kasnije za 2:0 pogodio Fratezi, pa je Sasuolo otišao sa zavidnim rezultatom na poluvreme.

U nastavku smo gledali mnogo bolju Fiorentinu, a posebno je bio motivisan srpski as Dušan Vlahović koji je sjajnim golom u 51. minutu izjednačio rekord Kristijana Ronalda.

Fudbaler Fiorentine je postigao 33. pogodak u kalendarskoj godini i na prvom mestu večne liste italijanskog prvenstva izjednačio se sa slavnim Portugalcem.

Vlahović je pobegao odbrani rivala i smanjio zaostatak "ljubičastih" na 1:2, da bi ubrzo posle njegovog udarca Lukas Toreira izjednačio, pola sata pre kraja. Bio je to njegov 16. gol ove sezone, a šesti u nizu.

Ono što je sprečilo "ljubičaste" da dođu do velikog preokreta je crveni karton koji je dobio Birađi u 68. minutu meča.

Srpski reprezentativac je napustio teren u 88. minutu nakon što ga je zamenio Igor.