ATLETIKO U KANALU: Čudesna Sevilja SRUŠILA Jorgandžije i bacila rukavicu u lice Realu!

18.12.2021

22:00

Fudbaleri Sevilje će ove sezone biti jedini pravi takmac Real Madridu u borbi za šampionski titulu u španskoj Primeri.

Sevilja je u derbi meču u ovkiru 18. kola Primera savladala Atletiko Madrid sa 2:1 i u potpunosti udaljila ekipu Čola Simeonea od bilo kakve nade za osvajanjem titule.

Klub iz Andaluzije je sada prišao Realu na samo pet bodova minusa, dok su Madriđani ostali daleko iza, i trenutno imaju čak 13 poena manje od gradskog rivala.

Sevilja je povela golom Ivana Rakitića u 7. minutu utakmice, a do kraja prvog poluvremena Luis Felipe je izjednačio na 1:1.

Činilo se da će ekipe podeliti bodove, a onda je Lukas Okampos u samoj završnici meča doneo velika tri boda Sevilji.

Atletiko je pokušao da u nadoknadi stigne do izjednačenja, bio je i blizu, ali je Žoao Feliks pogodio samo prečku.