PARNI VALJAK PREORAO GORNJI MILANOVAC: Menig se RAZOGOROPADIO, Partizan RAZBIO Metalac i osvojio JESENJU TITULU!

15.12.2021

15:51

Fudbaleri Partizana uspešno su prebrodili teško gostovanje u Gornjem Milanovcu.

Partizan je deklasirao Metalac sa 3:0 u okviru 20. kola Superlige Srbije.

Crno-beli sada imaju pet bodova više od drugoplasirane Crvene zvezde i tako su kolo pre kraja prvog dela sezone osvojili jesenju titulu.

Izabranici Aleksandra Stanojevića ceo posao završili su za prvih 37 minuta utakmice, kada su i postigli sva tri gola, dva puta je strelac bio Menig, a jednom Šćekić.

U drugom poluvremenu crno-beli su rutinski priveli meč kraju i stigli do velika tri boda.

Partizan je sjajno započeo meč, poveo je već posle prve prave prilike. Menig je prihvatio loptu, pao, podigao se, dodao do Milovanovića, koji mu je sjajno uzvratio pas, da bi Holanđanin preciznim udarcem doneo prednost Partizanu.

Mogaj je Menig ubrzo i do drugog gola, ali je pogodio stativu, a pre njega dve dobre prilike imao je i mladi Milovanović.

Ipak, spasa za Metalac nije bilo u 28. minutu kada je Aleksandar Šćekić postigao fenomenalan pogodak sa ivice kaznenog prostora.

Odlično poluvreme Partizana krunisao je najlepšim golom na meču Kvinsi Menig. Rolingom se oslobodio čuvara, a potom prelepim udarcem savladao golmana Stanića za ogromnih 3:0 već u 37. minutu.

Nastavak je doneo znatno manje uzbuđenja, Partizan je čuvao visoku prednost, pretio nekoliko puta, ali su mreže ostale netaknute.

Fudbaleri Partizana prvi deo sezone zatvaraju mečom protiv Kolubare u subotu na stadionu u Humskoj.