LOS BLANKOSI HITAJU KA TITULI: Jović UČESTVOVAO u RUŠENJU Atletika, Real nema pravog konkurenta u Španiji!

12.12.2021

22:00

Fudbaleri Reala iz Madrida savladali su u velikom gradskom derbiju Atletiko sa 2:0 u okviru 17. kola Primere.

Luka Jović

Real Madrid je sa nova tri boda dodatno učvrstio prvo mesto na tabeli Primere i sad ima čak 13 poena viška od večerašnjeg rivala. Najbliža klubu sa Santijago Bernabeua je trenutno Sevilja, koja ima osam bodova i meč manje u odnosu na Los blankose.

Ekipa Karla Anćelotija povela je prelepim golom Karima Benzeme u 15. minutu. Francuz se oporavio od povrede, pa se vratio u sastav španskog šampiona.

Ipak, Benzema nije igrao u drugom poluvremenu, pošto je od 46. minuta na terenu bio srpski napadač Luka Jović.

Real je u 57. minutu poveo sa 2:0 posle sjajne akcije koju je krunisao Markos Asensio. Jović se u začetku napada fantasično snašao i dodao do Vinisijusa, koji je potom asistirao Asensiju za drugi gol na meču.

Do kraja utakmice bilo je još nekoliko polu-prilika na obe strane, ali promene rezultata nije bilo.

Ono što može da raduje ljubitelje fudbala u Srbiji jeste sve hrabrija igra Luke Jovića, koji je, i pored toga što nije dao gol, imao nekoliko fantastičnih poteza i jasno je da igra sa mnogo većim samopouzdanjem nego ranije.