SPEKTAKL I GOLEADA: Bajern u FANTASTIČNOM meču bacio Dortmund na kolena!

04.12.2021

19:36

Fudbaleri Bajerna savladali su u velikom derbiju Nemačke Borusiju u Dortmundu.

Bajern je na Vestfalenu slavio sa 3:2 i sad se učrvstvio na prvoj poziciji na tabeli Bundeslige i ima četiri boda više od najvećeg rivala.

Dortmund je poveo već u 5. minutu golom Džulijana Brandta. Ipak, samo četiri minuta kasnije Levandovski pogađa za 1:1.

U završnici prvog poluvremena Bavarci stižu do preokreta, nakon gola Kingslija Komana u 44. minutu.

Na startu drugih 45 minuta drugi gol za Borusiju postiže Erling Holand i poravnava na 2:2.

Ključni trenutak dogodio se u 75. minutu, Humels je igrao rukom, a potom je uz pomoć VAR tehnologije posle dva minuta dosuđen penal za Bajern. Levandovski je bio nemilosrdan, pa su Bavarci odneli važnu pobedu, dok je trener Dortmunda Roze dobio crveni karton zbog prigovora.

Pored sjajnog fudbala i pet golova, meč je obeležila i teška povreda Brandta nakon sudara sa Upamekanom.