FANTASTIČNI MEČEVI NA OSTRVU: Liverpul SMAZAO "Karamele", Votford NAMUČIO Čelsi, Sitij rutinski slavio na Vila parku!

22:15

U sredu uveče odigrano je šest utakmica 14. kola Premijer lige.

FK Liverpul

Najveći favoriti zabeležili su nove pobede.

U velikom gradskom derbiju Liverpul je deklasirao Everton u gostima na Gudison parku sa 4:1.

Henderson je doneo prednost Redsima, a na 2:0 povisio je Salah. Pred kraj prvog dela Grej je golom vratio Everton u igru.

Ipak, u nastavku Salah postiže još jedan gol, a onda Žota postavlja konačnih 4:1.

Čelsi je i posle ovog kola ostao lider na tabeli pošto je teškom mukom savladao na Vikaridž roudu fantastični Votford sa 2:1. Meč je tokom prvog poluvremena bio prekinut, jer je jednom navijaču domaćeg tima pozlilo.

Čelsi je poveo golom Mejsona Maunta, a sjajni Emanuel Denis je u završnici prvog dela igra izjednačio na 1:1.

Velika tri boda Plavcima doneo je rezervista Hakim Zijeh.

Ulogu favorita na Vila parku opravdao je i Mančester sitiji koji je Aston Vilu savladao sa 2:1.

Građani su poveli golom Rubena Dijaša, a na 2:0 povisio je Bernardo Silva. Startom drugog poluvremena klub iz Birmingema smanji je na 2:1 golom Olija Votkinsa, ali do kraja mečva mreže se više nisu tresle, pa je Gvardiolin tim odneo pobedu.

U ostalim mečevima videli smo remije, Vest Hem i Brajton odigrali su 1:1, Vulverhempton i Barnli 0:0, dok je goleada viđena na Sent Merisu gde su domaći Sautempton i Lester postigli po dva gola.