PAMTIĆE SE SAMO POBEDA: Ivanićev HITAC glavom doneo bledoj Zvezdi velika tri boda!

01.12.2021

19:23

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Voždovac sa 1:0 u zaostalom meču 10. kola Linglong Superlige Srbije.

Crvena zvezda je ovom pobedom prišla večitom rivalu Partizanu na samo tri boda zaostatka.

Junak crveno-belih bio je Mirko Ivanić, koji je postigao jedini gol sredinom prvog poluvremena.

Šampion Srbije zaigrao je protiv Voždovca bez Dragovića, Sanoga i Gelora Kange, dok je mesto u napadu dobio mladi Lazetić.

Ključni trenutak dogodio se u 11. minutu, kada je Ivanić posle kornera smestio loptu u mrežu "Zmajeva".

Voždovac se nije branio, ali je dugo čekao na prvu pravu priliku, pošto je ona došla tek u 37. minutu, ali je Borjan lako ukrotio udarac Pantovića.

Sem pogotka, prvak Srbije je imao nekoliko solidnih šansi u prvom delu – Ivanićev udarac iz daljine, uz "milimetarsko" kašnjenje Lazetića pred praznom mrežom.

U drugom poluvremenu Zvezda je bila nešto opasnija, najviše je pretio Katai, koji je nekoliko puta mogao da reši pitanje pobednika, ali nije uspeo u tome.

Najveću šansu, ipak, propustio je Filip Falko. Italijanu je sa nekih desetak metara iz fantastične pozicije šutirao daleko preko gola.

Zvezda je na kraju stigla do tri boda, i to će se jedino pamtiti, pošto je igra bila ispod proseka.