ISPISANA ISTORIJA U TORINU: Zapata NOKAUTIRAO Juventus - Atalanta slavila posle više od tri decenije! (VIDEO)

27.11.2021

19:09

Fudbaleri Atalante savladali su Juventus u Torinu minimalnim rezultatom 1:0 u okviru 14. kola Serije A.

Gol odluke postigao je napadač kluba iz Bergama Duvan Zapata u 28. minutu susreta, na asistenciju Džimšitija.

"Stara dama" je pokušala da dođe bar do boda, imali su nekoliko šansi, a najbolju je propustio Argentinac Paolo Dibala, koji je pogodio prečku u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Pobeda Atalante se može okarakterisati kao istorijska, pošto su slavili prvi put u "gradu Fijata" posle više od 30 godina.

"Crno-plavi" zauzimaju četvrto mesto na tabeli italijanskog prvenstva sa 28 bodova, dok su "crno-beli" šesti sa 21 osvojenim poenom.