ČELSI UBEDLJIV, Rodžers u problemu!

20.11.2021

14:31

Fudbaleri Čelsija odneli su ubedljivu pobedu na Lesterom u 12. kolu Premijer lige. "Plavci" su slavili u gostima rezultatom 3:0.

Čelsi je  odmah s početka pokazao inicijativu. Čilvel je u neposrednoj blizini gola primio pas i pokušao već u četvrtom minutu da dovede svoj tim u vodstvo, ali je pogodio prečku.

Međutim, promašaj je nadoknadio već posle 10 minuta. Uputio je centaršut iz kornera, a Rudiger se našao u petercu kada je glavom poslao loptu u gola za 1:0.

Nastavio je Čelsi sa ofanzivnom igrom. Pokušavali su Maunt i Kante, ali je i na drugoj strani bilo prilika. Lester je uspeo da izjednači, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Usledila je brza reakcija Tuhelove ekipe. Kante je pucao sa ivice kaznenog prostora, a ovo Šmajhel nije mogao da odbrani. Čelsi je imao već velikih 2:0 pred pauzu.

Po povratku na teren gosti su nastavili da napadaju preko Čilvela, a potom i Odoija, ali nije bilo promene rezultata.

"Lisice" su preko Amartija bile u prilici da smanje prednost, međutim Mendi je odbrnio ovaj udarac.

U 71. minutu konačno je proradio Pulišić primio pas od Ziješa i šutirao u donji desni ugao. To je bilo konačnih 3:0 za Čelsi.

Pulišić se raspucao na ovoj utakmici, postigao još jedan gol, ali je poniten jer je bio u nedozvoljenoj poziciji.

Čelsi je posle ove pobede ostao na vrhu sa 29 bodova, dok je Lester 12. sa 15 bodova.