HRVATSKA SE PLASIRALA NA SVETSKO PRVENSTVO: Sreća prati Vatrene, Rusija PALA na "Poljudu"!

14.11.2021

15:55

Reprezentacija Hrvatske obezbedila je direktan plasman na Svetsko prvenstvo, pošto je na "Poljudu" savladala selekciju Rusije minimalnim rezultatom 1:0 (0:0).

Detalj sa "Poljuda", sa meča Hrvatska - Rusija

Domaćin je imao imperativ pobede, s obzirom da je u utakmicu ušao sa dva boda zaostatka na tabeli.

Meč je protekao u potpunoj ofanzivi Hrvata, Rusi su prvi udarac ka golu "Vatrenih" uputili tek sredinom drugog poluvremena, ali domaćin nikako nije uspevao da pronađe put do mreže rivala.

Velike prilike propuštali su Kramarić, Brozović i Pašalić, ali je Hrvatska povela autogolom Kudrijašova, devet minuta pre kraja.

Rusi su se potom otvorili, pokušavali su da napadnu i stignu do zlata vrednog boda, ali bez uspeha.