11.11.2021

19:07

Srbija je ubedljivo savladala Katar rezultatom 4:0.

Generalna proba Orlova za Portugal

U prijateljskoj utakmici između Srbije i Katara videli smo četiri gola u mreži gostiju. Srbija je strpljivom igrom, posebno nakon nešto slabijeg prvog poluvremena uspela da na kraju slavi ubedljivo.

Selektor je dosta kombinovao, te je već nakon prvih 45. minuta promenio čak četiri fudbalera. To je unelo dosta energije pa je Srbija nakon prvog poluvremena i skromnih 1:0 zaigrala mnogo bolje. Odluka selektora je vrlo brzo došla do izražaja pošto su u kratkom vremenskom periodu pogodili Jović i Vlahović.

Srbija je igrala čvrsto, sa dosta poseda i to je na kraju rezultiralo četvrtim pogotkom koji je bio delo Sergeja Milinković-Savića na asistenciju Dušana Vlahovića.

Do kraja meča, Srbija je držala sve konce u svojim rukama, dok Katar nije imao izglednijih prilika.

SRBIJA - KATAR 0:0

II POLUVREME

90. minut - Utakmica je produžena za 3 minuta.

83. minut - GOOL! Sjajna asistencija Dušana Vlahovića i prilika koju Sergej Milinković Savić pretvara u gol!

79. minut - Katar preti udarcem sa distance, ali lopta završava daleko iznad gola.

74. minut - Izmena u reprezentaciji Srbije, Tadić menja Jovića.

66. minut - Srbija kontroliše meč, što potvrđuje i posed lopte koji je ubedljivo na strani našeg tima.
63. minut - Iz igre izlazi Marko Grujić, menja ga Nemanja Gudelj.

53. minut - GOOL! Sjajna završnica Dušana Vlahovića i to je sada ubedljivih 3:0 za Srbiju!

Luka Jović u prodoru

51. minut - GOOL! Strelac je Luka Jović!

46. minut - Izmene u timu Srbije, Terzić je ušao umesto Pavlovića, Sergej Milinković-Savić umesto Andrije Živkovića, Uroš Račić je u igri umesto Maksimovića i Dušan Vlahović umesto Saše Lukića.

POLUVREME

45. minut - GOL! 1:0 vodi Srbija, pogodak Lukića!

38. minut -
Srbija sve više pritiska odbranu Katara.

30. minut - Oštar prekršaj Adiba nad Strahinjom Pavlovićem, sudija je fudbaleru Katara pokazao žuti karton.

23. minut - Opasnost pred golom Srbije, tukao je Almoez, ali je ponovo odličan bio golman Srbije.

20. minut - Solidan udarac glavom Grujića nakon kornera, lopta završava malo pored gola.

12. minut - Opasna kontra Katara bo boku, ali Vanja sjajno reaguje.

5. minut - Sjajna prilika za Srbiju preko Maksimovića, ali je golman Katara odlično reagovao.

3. minut - Srbija za sada očekivano ima blagu inicijativu.

1. minut - Krenula je utakmica u Beogradu.

Uvod

17:44 - Slaba poseta na našem najvećem stadionu. Hladno vreme i činjenica da utakmica nema rezultatski značaj uticalo na veoma slabu posetu.

17:00 - Poznati su sastavi timova, Piksi promešao karte.

SRBIJA (3-4-2-1): V. Milinković-Savić – Spajić, S. Mitrović, Pavlović – Radonjić, Grujić, Maksimović, Mladenović – Živković, Lukić – Jović.

KATAR (3-5-2): Alšib – Migel, Kuki, Salman – Mohamed, Hatim, Madibo, Albajati, Elamin – Ali, Muntari.