CRVENO-BELI IZ AMBISA DO TRIJUMFA U NOVOM SADU: Vojvodina DOMINIRALA protiv Zvezde, a onda je usledio veliki preokret šampiona Srbije!

07.11.2021

17:37

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Vojvodinu u Novom Sadu posle preokreta sa 2:1 u okviru 16. kola Linglong Superlige Srbije.

Strelci... Aleksandar Dragović i Milan Pavkov

Zvezda je ovim trijumfom ponovo prišla Partizanu na -5, ali sad večiti rivali imaju i isti broj odigranih mečeva.

Vojvodina je u prvom poluvremenu bila daleko bolji riva. Crveno-beli su jedinu šansu imali preko Ivanića u 20. minut, a potom je usledila dominacija domaćina.

Mrkaić je u razmaku od 23. o 26. minuta propustio dve šanse koje je teže bilo promašiti, nego postići gol. Nisu domaćini posustali, pa su do zasluženog vođstva stigli u 31. minutu autogolom Dragovića.

U pravom karambolu u petercu Zvezde šutirao je mladi vezista MIrko Topić, lopta je zakačila Dragovića i prevarila Borjana.

Gosti su potom propustili dve šanse preko Kataija i Pavkova, a potom je Busnić imao savršenu priliku da poveća na 2:0, ali je umesto gola pogodio spoljni deo mreže. Za kraj poluvremena beležimo i stativu Stanića iz velike daljine.

Na startu drugog poluvremena VAR je poništio gol Pavkova zbog ofsajda Kataija u začetku akcije.

Ipak, samo tri minuta kasnije Zvezda stiže do poravnanja. Stanić je pronašao Pavkova, a ovaj glavom postiže gol.

Totalni preokret doneo je Dragović nakon očajne reakcije odbrane Vojvodine posle jednog kornera, igrao se 61. minut.

Ovom pogotku prethodila je velika šansa Simića, ali mu je Borjan odbranio udarac.

U 64. minutu mogla je Vojvodina do izjednačenja, ali je Gobeljić sprečio Stevanovića da postigne gol.

Do kraja utakmica videli smo još nekoliko prilika, ipak, promene rezultata nije bilo, pa je Zvezda stigla do velika tri boda.