MEČ ZA INFARKT: Čelsi izbegao bruku posle penala!

26.10.2021

21:06

Fudbaleri Čelsija provukli su se u osmini finala Liga kupa.

Fudbaleri Čelsija

Čelsi je na svom terenu eliminisao Sautempton tek nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

U regularnom delu bilo je 1:1.

Plavci su poveli golom Kaija Haverca krajem prvog poluvremena, a početkom drugog dela izjednačenje Svecima doneo je Če Adams.

Do kraja utakmice videli smo nekoliko veoma opasnih napada sa obe strane, ali promene rezultata nije bilo, pa se pobednik odlučivao penalima.

Čelsi je postigao četiri penala, jedino je promašio Maunt. Sautempton je promašio dva, a tragičar je bio Smolboun koji je svojim promašajem otvorio put londonskom timu do pobede.

U isto vreme odigrana su još dva meča osmine finala.

Arsenal je na svom terenu golovima Čejmbersa i Nketije u drugom poluvremenu sa 2:0 savladao Lids. I treći meč večerašnjeg programa odigran je u Londonu, gde je Sanderlend napravio malo iznenađenje i posle penala eliminisao domaći KPR. U regularnom delu bilo je 0:0.