ZVEZDA TEŠKO PROBILA BEDEM: Tandem Dioni - Ben srušio Nišlije nakon PONIŠTENOG gola (VIDEO)

24.10.2021

18:40

Ekipa beogradske Crvene zvezde uspela je, nakon dosta muka, da savlada niškog Radnički rezultatom 1:0 na svom stadionu, u okviru 14. kola Superlige Srbije.

Detalj sa meča Crvena zvezda - Radnički Niš

U prvih 45. minuta na beogradskoj "Marakani", Zvezda nije uspela da probije bedem gostiju, pa se na pauzu otišlo onim rezultatom kojim je meč i počeo – 0:0.

Ostaće zabeleženo i da su crveno-beli u prvom poluvremenu uputili više od deset udaraca ka golu ali je tamo kao stub stajao sjajni Kahriman.

Od starta je Zvezda bila u ofanzivi, pokušali su Ivanić i Ben na početku, ali su bili neprecizni.

Stanić je pokušao udarcem sa distance u 21. minutu. Dva minuta kasnije Falko je dva puta pokušao da savlada Kahrimana, ali je iskusni čuvar mreže Nišlija bio izvrstan.

Uspeo je najzad Falko da zatrese mrežu u 26. minutu, ali je gol opravdano poništen zbog ofsajda.

Novi opasan udarac crveno-belih juputio je Ivanić u 28. minutu sa oko 17 metara, ali je Kahriman izbio loptu u korner.

Mogli su rezultat do odlaska na odmor da promene ponovo Stanić i Ivanić, ali i Dioni, međutim, odbrana Nišlija na čelu sa golmanom Kahrimanom odolela je svim napadima.

Izbranici Dejana Stankovića, krenuli još snažnije u nastavku utakmice a to im se i isplatilo u 53. minutu kada je mrežu gostiju konačno zatresao El Fardu Ben.

Bila je to sjajna akcija crveno-belih koju je počeo Ivanić, koji je zatim uposlio Dionija, a ovaj na petercu zavrnuo do Bena, koji je uspeo da matira Kahrimana i donese crveno-belima zasluženo vođstvo.

Samo tri minuta kasnije, u 56. minutu, mogao je Ben da se proslavi i duplira prednost crveno-belih, međutim, reprezentativac Komorskih ostrva se spetljao u situaciji "1 na 1".

I u nastavku su crveno-beli kružili oko gola Nišlija ali je falio završni pas koji bi mogao dodatno da ugrazi Kahrimana i potvrdi pobedu na "Marakani".

Ovaj rezultat je na kraju ostao i konačan. Zvezda se ovom pobedom ustalila na drugoj poziciji na tabeli, odmah iz večitog rivala Partizana koji ima