CRNO-BELI IZLEČILI BELGIJSKE RANE: Partizan EKSPRESNIM preokretom srušio TSC na velelepnom zdanju u Bačkoj Topoli!

24.10.2021

13:14

Fudbaleri Partizana stigli su do velike pobede u derbiju 14. kola Linglon Superlige Srbije.

Rikardo Gomeš

Partizan je na velelepnom stadionu u Bačkoj Topoli savladao domaći TSC posle preokreta sa 3:1.

Crno-beli su na taj način izlečili rane od poraza u Gentu i učvrstili prvo mesto na tabeli Superlige Srbije. Sa druge strane, TSC je nastavio sa lošim rezultatima, te nije pomogla ni smena Mladena Krstajića.

Gledali smo fantastično prvo poluvreme, koje nam je donelo četiri gola.

Prvu šansu propustio je Vujačić u 8. minutu, kada je iz dobre pozicije glavom šutirao pored gola. Kazna je stigla već u narednom minutu.

Marko Petković je iskoristio odbitak nakon odbrane Stevanovića da donese prednost svom timu.

Ipak, onda je trajala samo tri minuta. Natho sjajno pronalazi Gomeša, a ovaj u 12. minutu poravnava na 1:1.

U 27. minutu najlepša akcija na utakmici u kojoj su učestvovali Natho, Rikardo i Terzić, koji je sjajnim udarcem savladao Filipovića.

Isti igrač je i u 36. minutu pogodio mrežu rivala, ovoga puta nakon odbijene lopte posle šuta Natha.

Domaćin je mogao do poluvremena da smanji na 3:2, ali je Banjac pogodio stativu posle sjajne solo minijature.

TSC je bio bolji na startu drugog poluvremena, ali nije uspeo da iskoristi nekoliko šansi.

U 55. minutu nakon kiksa Miletića, dovoljno dobar nije bio šut Stanojlovića, da bi sedam minuta kasnije Stevanović sprečio verovatno i najlepši gol od početka sezone. Zaustavio je volej Aranđela Stojkovića sa 20 metara.

Ritam je u završnici meča opao, jedine šanse imali su još samo rezervisti Menig i Šćekić, te je Partizan tako ostvario pobedu u ovom derbiju kola.