OLE, TI SI BIVŠI: Lester IZUJEDAO Junajted, Siti rutinski, čudesan preokret Vulverhemptona!

16.10.2021

15:59

Od 16 časova odigrano je pet mečeva 7. kola Premijer lige.

Ole Gunar Solskjer

Derbi se igrao na King Paueru, gde je Lester u fantastičnom meču posle preokreta savladao Mančester junajted sa 4:2.

Ole Gunar Solskjer je tako doživeo novi neuspeh i pravo je pitanje dokle će čelnici Junajteda imati razumevanja za njegove katastrofalne partije.

Crveni đavoli poveli su prelepim golom Grinvuda, ali je ubrzo još lepši gol postigao Tilemans za 1:1. Sa tim rezultatom se i otišlo na poluvreme.

U nastavku je viđena prava goleada, Sojunču je posle karambola u šesnaestercu gostiju doneo prednost Lesteru od 2:1.

Ipak, Megvajer sjajno pronalazi Rašforda koji smireno prihvata loptu i pogađa mrežu za 2:2. Nažalost po Junajted, Lester maltene u sledećem napadu fantastičnim pogotkom Džejmija Vardija dolazi do 3:2.

Na kraju, u nadoknadi vremena Patson Daka postavlja konačnih 4:2.

Ovo je Mančesteru treći meć u nizu bez trijumfa u Premijer ligi, dok je Lester prekinuo niz od četiri meča bez pobede.

Šampion Mančester siti je rutinski savladao Barnli sa 2:0 golovima Fodena i De Brujnea. U ostalim mečevima Sautempton je pobedio Lids minimalnim rezultatom, Norič i Brajton odigrali su bez golova, dok je Vulverhempton posle velikog preokreta u završnici savladao Aston Vilu sa 3:2.