PREMIJER LIGA: Liverpul PETARDIRAO Votford - Firmino ponovo zasijao!

16.10.2021

13:22

Nakon dvonedeljne reprezentativne pauze Premijer liga se ponovo igra. Osmo kolo engleskog šampionata otvorio je duel Votforda i Liverpula.

Sjajna partija Redsa

Ekipa Jirgena Klopa u petoj brzini je preslišala domaćina i osvojila sva tri boda rezultatom 0:5 (0:2).

Meč je počeo ofanzivom Redsa koji su odmah stavili do znanja da su došli da pobede. Već u devetom minutu mrežu domaćina zatresao je Saudio Mane.

Napadač Crvenih je na Vikaridž roudu postigao jubilarni 100. gol u Premijer ligi i tako sebe uvrstio u red slavnih.

Pre Manea to su učinili Didije Drogba (104, Obala Slonovače) dok je bio član Čelsija i Mohamed Salah (Egipat, 103), što samo pokazuje do kakvog vrednog dostignuća je stigao Senegalac.

Jubilej dobija na značaju ako se zna da Sadio Mane nijednom nije pogodio sa penala.

Što se tiče pomenutog meča, Firmino je duplirao prednost u 37. minutu a zatim je pogodio i na samom startu drugog dela meča u 52. minutu.

Samo dva minuta kasnije, tačku na ovaj meč stavio je Muhamed Salah, golom u 54. minutu meča.

Meč kao da se završio tim pogotko Salaha, u nastavku nismo gledali ne infazivan fudbal, sve do 90. minuta kada je Vilijams brilijantno asistirao Firminu koji nije imao težak posao da za het-trik postigne gol.

Liverpul ovom pobedom izbija na lidersku poziciju Premijer lige sa osvojenih 18. bodova dok mu londonski Čelsi diše za vratom, koji ima i meč manje.