VLAHOVIĆ PREKRATIO MUKE SRBIJE: Orlovi PREŽIVELI Luksemburg i nastavili LET ka Kataru! (VIDEO)

09.10.2021

20:43

Reprezentacija Srbije savladala je Luksemburg u šestom kvalifikacionom meču za odlazak na Svetsko prvenstvo rezultatom 1:0 (0:0).

Reprezentativci Srbije slave gol Vlahovića u Luksemburgu

Otpor čvrtsog domaćina slomio je napadač Fiorentine Dušan Vlahović, koji je u 68. minutu iskoristio odličan pas Veljkovića, pa je savladao Morisa.

Bila je to izuzetno teška utakmica za izabranike selektora Dragana Stojkovića Piksija. Do pogotka Vlahovića, "Orlovi" su se mučili da pronađu put do mreže domaćina, a nakon toga propustili su nekiliko prilika da upišu i ubedljiviju pobedu.

Srbija je sada na čelu tabele grupe A sa 14 bodova, jednim više od drugoplasiranog Portugala, koji ima i meč manje, dok je Luksemburg trećeplasiran sa šest osvojenih poena.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Kraj meča - Luksemburg - Srbija 0:1!

90+1. minut - Gol Vlahovića je poništen zbog ofsajda, a Muratović menja Tila.

90. minut - Igraće se još četiri minuta.

88. minut - Glavni sudija je konsultovao VAR, nakon što su Luksemburžani tražili penal. Radonjić je bio u ofsajdu u narednom napadu, čime je propala sjajna šansa da "Orlovi" reše sve...

85. minut - Bilo je opasno pred golom Morisa, nakon što je centrirao Tadić, ali ništa od promene rezultata. Luksemburg je zapretio sa druge strane, ali su defanzivci naše selekcije dva puta uspešno izblokirali rivala.

81. minut - Srbija čuva stečeno vođstvo, domaćin "jalovo" napada...

75. minut - Dva pokušaja "Orlova" da reše pitanje pobednika. Najpre je Kostić pokušao da uposli Mitrovića, ali je Karlson intervenisao u poslednjem trenutku, a potom je šut Milinković-Savića "ukrotio" Moris.

74. minut - Omosanja menja Devila.

70. minut - Još dve izmene u našoj selekciji. Lukić je zamenio Gudelja, a umesto Kostića u igri je Lazović.

68. minut - GOOOOL! Dušan Vlahović je doveo Srbiju u vođstvo! Centarfora Fiorentine sjajno je uposlio Veljković, a on je rutinski savladao Morisa - 0:1!

63. minut - Teško Srbija stvara šanse, trudi se Vlahović da uradi nešto više, bez promene rezultata.

57. minut - Dobar prodor Nemanje Radonjića, ali ga je zagradio jedan defanzivac Luksemburga, pa je lopta završila u gol autu.

51. minut - Veoma spor ritam u drugom delu, Luksemburg odoleva.

46. minut - Počinje drugi deo susreta. Dragan Stojković Piksi napravio je dvostruku izmenu. Spajić je zamenio Pavlovića, a Radonjić Đuričića.

Kraj prvog poluvremena

45+2. minut - Đuričić i Karlson su dobili žute kartone, Tadić je oboren u kaznenom prostoru, bez penala za "Orlove".

45. minut - Igraće se još dva minuta nadoknade vremena.

40. minut - Ulazimo u sam finiš prvog dela igre, Luksemburg deluje opasnije na terenu, mreže miruju.

34. minut - Sebastijan Til je imao novu priliku, slabo je šutirao sa ivice šesnaesterca.

32. minut - Bareiro je bio neprecizan, požurio je iz izgledne situacije pred kaznenim prostorom Srbije.

29. minut - Udarac Sinanija je izblokiran, Luksemburg je dobio korner, a posle njega je uspešno intervenisao Predrag Rajković.

26. minut - Vlahović je šutirao levom nogom u dalji ugao, pored gola.

22. minut - Strahinja Pavlović je prekinuo kontranapad Luksemburga, pa je dobio žuti karton.

18. minut - Mitrović je asistirao Vlahoviću, ali centarfor Fiorentine je ostao "kratak".

10. minut - Nešto mirniji period meča, naša selekcija je propustila još jednu priliku preko Vlahovića, još uvek bez golova.

4. minut - Dušan Tadić nije uspeo da zahvati dugu loptu kako je želeo, pa je propala odlična prilika za "Orlove". Uzvratili su domaći preko Tila, ali je bio neprecizan.

2. minut - Kostić je uputio prvi udarac ka golu rivala, odbrana golmana Luksemburga Morisa.

1. minut - Počela je utakmica. Bareiro je zaradio prvu javnu opomenu, već nakon 30 sekundi igre.

Počeo je meč na stadionu "Luksemburg"

Pre početka utakmice intoniraju se nacionalne himne.

Uskoro počinje meč u Luksemburgu.

LUKSEMBURG: Moris - Jans, Šano, Karlson, Pinto - Sinani, Bareiro, S. Til, D. Til - Sančes, Devil.

SRBIJA: Rajković - Veljković, Nastasić, Pavlović - Đuričić, Milinković-Savić, Gudelj, Kostić - Tadić - Vlahović, Mitrović.

Ovo će biti šesti meč za "Orlove", koji imaju imperativ pobede, s obzirom da na tabeli grupe A imaju dva boda zaostatka za liderom Portugalom.

Selektor našeg nacionalnog tima Dragan Stojković Piksi odlučio se za ultraofanzivnu postavu, sa dva napadača, uz kapitena Dušana Tadića iza njih.

Luksemburg je na Marakani poražen sa 4:1, a videćemo da li će Srbija ponoviti isti rezultat na gostovanju.