SRBI POLOVIČNI: Čudesan trijumf Paunovića, Jokanu presele "Trešnjice"

Od 16 časova odigran je veći deo utakmica 11. kola Čempionšipa.

Slaviša Jokanović i Veljko Paunović

Srpski treneri Veljko Paunović i Slaviša Jokanović imali su polovičan učinak.

Paunov Reding slavio je sa 1:0 na teškom gostovanju Kardifu.

Jedini gol postigao je prekaljeni as Džunior Hojlet. Domaćin je tokom čitavog meča bio daleko bolji rival, imao je 27 šuteva ka golu, ali to nije bilo dovoljno ni za bod.

Reding je ovim trijumfom stigao na 10. mesto i ima 16 osvojenih bodova.

Slaviša Jokanović nije imao razloga za slavlje. Njegov Šefild junajted poražen je na gostujućem terenu od Bornmuta posle preokreta sa 2:1.

"Oštrice" su povele golom pozajmljeno fudbalera Vulverhemptona Morgana Gibs Vajta u 56. minutu. Ipak, u razmaku od 62. do 65. minuta "Trešnjice" postižu dva gola i stižu do trijumfa. Solanke je prvo realizovao sumnjivi penal, a Biling je tri minuta kasnije pogodio za 2:1.

Jokanovićev tim je tako propustio da uhvati priključak za ekipama sa vrha, pa je trenutno na  14. poziciji. Sa druge strane, Bornmutu je ovaj trijumf doveo na čelo Čempionšipa,