KANGA SRUŠIO LUDOGOREC: Hrabra Zvezda ZASIJALA u Razgradu - šampion Srbije pokazao da može i bez POLA TIMA!

30.09.2021

20:46

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su drugu pobedu u grupnoj fazi Lige Evrope!

Gelor Kanga presudio Ludogorecu

Aktuelni prvak Srbije savladao je ekipu Ludogoreca u Razgradu minimalnim rezultatom 1:0 (0:0).

Gol odluke postigao je Gabonac Gelor Kanga u 64. minutu utakmice, a gostima je posao olakšao Sisinjo, koji je zaradio drugi žuti karton, desetak minuta pre kraja susreta.

Pobeda izabranika Dejana Stankovića još više dobija na značaju imajući u vidu da su izostala četiri ključna igrača zbog koronavirusa (Katai, Borjan, Dragović i Degenek).

Naš najtrofejniji klub je tako ostao na čelu grupe F sa šest bodova, dok je bugarski predstavnik ostao na jednom osvojenom poenu, nakon prve dve runde.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

2. poluvreme

90. minut - Igraće se još pet minuta sudijske nadoknade.

85. minut - Bena menja Živković, a Stanića Krstičić.

81. minut - Žuti karton za Stanića.

80. minut - Veliku grešku Erakovića zamalo nije iskoristio Čibota, koji je šutirao tik pored leve stative Popovićevog gola.

79. minut - Čibota ulazi u igru umesto Santane. El Fardu Ben je šutirao iz slobodnog udarca, sa nekih 25 metara, ali preko gola.

78. minut - Drugi žuti karton je zaradio Sisinjo, ba je domaćin ostao sa desetoricom na terenu!

77. minut - Šut Bena odbranio je Kahlina.

75. minut - Nova intervencija Zorana Popovića, koji je odličan na golu Crvene zvezde u Razgradu.

70. minut - Izmene na obe strane. Petar Stanić je zamenio Kangu, a kod domaćina u igri je Despodov, a izašao je Žosue Sa.

67. minut - Tekpetej je pogodio prečku!

66. minut - Žuti karton za rezervistu Pavkova.

64. minut - GOOOOL! Gelor Kanga je doveo Zvezdu u vođstvo! Kao pre pret godina, kada je bio strelac u Razgradu, Gabonac je udarcem spoljnom savladao Kahlinu - 0:1!

61. minut - Nezgodan udarac je uputio Ivanić, lopta je odskočila, ali je Kahlina uspeo da se snađe i uhvati je.

60. minut - Popović je uspeo da izbaci loptu, nakon prve pretnje Ludogoreca u drugom poluvremenu.

57. minut - Pavkov je zamenio Dionija.

52. minut - Sisinjo je dobio javnu opomenu.

50. minut - Mirko Ivanić je krenuo ka golu Ludogoreca, ali je zakomplikovao, pa su ga protivnički defabzici stigli i oduzeli mu loptu.

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

Bez golova nakon 45 minuta igre

45+2. minut - "Požuteo" je i Gelor Kanga.

45. minut - Igraće se još dva minuta.

43. minut - Ulazimo u sam finiš prvog dela igre, i dalje je 0:0 u Razgradu.

38. minut - Najagilniji pojedinac u redovima domaćih, Tekpetej, ponovo je "testirao" Popovića koji je bio na visini zadatka.

36. minut - Dionijev udarac sa nekih 25 metara je odbranio Kahlina.

32. minut - Dioni je imao novu šansu, još uvek bez golova na "Ludogorec areni".

27. minut - Najbolja prilika za Zvezdu! Rodić je oduzeo loptu rivalu, pa je proigrao Bena, koji je slabo primio, otišao previše iskosa, ništa od promene rezultata...

24. minut - Ponovo je Ivanić bio u glavnoj ulozi, ali nije uspeo da zahvati loptu u kaznenom prostoru Ludogoreca, pa je propala nova šansa za crveno-bele.

20. minut - Crnogorski vezista je šutirao neprecizno ka golu Bugara.

18. minut - Ivanić je "požuteo", domaćin je imao slobodan udarac iz obećavajuće pozicije, ali je lopta pogodila živi zid.

16. minut - Posle bolje početka Zvezde, Ludogorec je preuzeo inicijativu.

13. minut - Žuti karton je dobio Dioni.

6. minut - Zapretila je Crvena zvezda preko Rodića, koji je centrirao sa levog boka, ali su domaći uspeli da otklone opasnost.

3. minut - Popović je istrčao i uspeo da interveniše nakon što je "1 na 1" izašao Tekpetej, a uzvratio je Dioni, posle čijeg pokušaja su crveno-beli dobili korner.

1. minut - Počela je utakmica.

Počinje meč u Razgradu

Oslabljena Crvena zvezda pokušaće u Razgradu da stigne do novih bodova, koji bi je znatno približili kranjem cilju - evropskom proleću.

Podsetimo, trener aktuelnog prvaka Srbije Dejan Stanković ne može da računa na udarni kvartet zbog pandemije koronavirusa, a izostju Milan Borjan, Aleksandar Katai, Aleksandar Dragović i Miloš Degenek.

Podsetimo, u prvoj rundi, crveno-beli su savladali Bragu sa 2:1, dok je Ludogorec remizirao sa Midtjilandom rezultatom 1:1.

Tok meča možete pratiti uživo na našem portalu.

Poznati su i sastavi timova:

Ludogorec: Kalina, Ikoko, Sa, Plastun, Nedjalkov, Bađi, Santana, Tekpetej, Jankov, Despodov, Sotiriu.

Crvena zvezda: Popović, Gobeljić, Pankov, Eraković, Rodić, Kanga, Sanogo, Ivanić, Ben, Srnić, Dioni.