PARTIZANOVA RUTINA PROTIV FLORE: Marković odigrao KAPITENSKI, crno-beli lako do druge pobede u Ligi konferencija! (VIDEO, FOTO)

30.09.2021

18:42

Fudbaleri Partizana savladali su Floru rezultatom 2:0 (2:0) u 2. kolu grupe B Lige konferencija.

Fudbaleri Partizana slave gol Markovića protiv Flore

Dvostruki strelac za crno-bele bio je kapiten Lazar Marković, koji je mrežu Estonaca tresao u 20. i 43. minutu susreta.

"Parni valjak" je kontrolisao meč od prvog do poslednjeg minuta, pa je upisao nova tri boda u grupnoj fazi trećeg po rangu evropskog takmičenja.

On se sada nalazi na deobi prvog mesta u grupi sa Gentom, a oba tima imaju po šest osvojenih bodova.

Tok meča iz Humske mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Kraj meča, Partizan - Flora 2:0!

90+5. minut - Bez šansi u sudijskoj nadoknadi.

90. minut - Igraće se još osam minuta.

88. minut - Udarac Jovića odbranio je Igonen. Rikarda Gomeša je zamenio Terzić. Menjaju i gosti, izašao je Pum, a ušao Šei.

85. minut - Ulazimo u sam finiš duela, Partizan rutinski čuva vođstvo od dva gola.

80. minut - Holender menja Markovića, a Jojića Šćekić.

73. minut - Tešku povredu doživeo je Sepik, teren je napustio kolima hitne pomoći, a na terenu je Pirg.

68. minut - Nove promene u ekipi estonskog predstavnika. U igri su Miler i Kuraksin, a izašli su Aliku i Đamaa.

Transparent na južnoj tribini

62. minut - Aleksandar Stanojević je napravio dvostruku izmenu. Danilo Pantić i Nemanja Jović su na terenu, a igru su napustili Bibras Natho i Kvinsi Menig.

61. minut - Marko Živković je šutirao pravo u Igonena.

59. minut - Novi šut Vasiljeva ka golu vicešampiona Srbije. Lopta je išla u donji desni ugao, nova parada danas odličnog Aleksandra Popovića.

52. minut - Zamalo het-trik Lazara Markovića, ponovo je šutirao Gomeš, a Igonen odbranio. Lopta se odbila do kapitena crno-belih, ali on nije uspeo da postigne treći pogodak na meču.

51. minut - Bez velikih uzbuđenja na početku drugog dela igre, Partizan rutinski čuva stečeno vođstvo.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, a ujedno i prva izmena u redovima Flore. Povređenog Lilandera zamenio je Kalaste.

Posle prvih 45 minuta igre, Partizan vodi sa 2:0!

45+1. minut - Rikardo je uputio neprecizan šut u bliži ugao gola ekipe iz Talina.

45. minut - Austrijski arbitar će nadoknaditi dva minuta u prvom delu igre.

43. minut - GOOOOL! Lazar Marković je drugim golom "duplirao" vođstvo domaćina. Lopta je, posle njegovog šuta, na putu ka golu Flore nekoga zakačila i prevarila Igonena - 2:0!

40. minut - Povredio se Vujačić, nakon sudara sa čuvarom mreže crno-belih, Popovićem, ali će nastaviti meč.

37. minut - Lošim dodavanjem Lazara Markovića ka Marku Živkoviću propala je obećavajuća kontra Partizana.

Strelac vodećeg gola za Partizan - Lazar Marković

34. minut - Opao je ritam u Humskoj, Flora je pokušala da ugrozi gol Partizana preko Vasiljeva, ali je Popović bio na visini zadatka.

29. minut - Menig je loše šutirao levom nogom iz kaznenog prostora gostiju, a već u narednom napadu zapretio je Gomeš, ostaje 1:0...

24. minut - Nova prilika za domaćina, posle dobre akcije po desnom boku, ali Menig nije uspeo da zahvati loptu, pa je Partizan dobio samo korner.

20. minut - GOOOOL! Lazar Marković je doveo Partizan u vođstvo! Rikardo je pronašao prostor za udarac, odbranio je Igonen, ali se lopta odbila do bivšeg asa Liverpula koji je glavom lako zatresao mrežu - 1:0!

16. minut - "Parni valjak" je probao da postigne vodeći pogodak. Najpre je Rikardo previše oklevao, a zatim je Jojić uputio slab šut. Još uvek bez promene rezultata u Humskoj.

14. minut - Pokušali su domaći da ugroze gol Flore, ali je Jojić uputio neprecizan pas ka Nathu.

9. minut - Novi pokušaj gostiju, Popović je uspeo da interveniše pred golom crno-belih. Početak kakvom se Grobari nisu nadali.

8. minut - Zapretila je ekipa iz Talina. Vasiljev je uputio udarac ka golu Popovića, ali je zamalo promašio! Sreća je bila uz Partizan...

5. minut - Ofanzivan početak crno-belih, ali Flora odoleva.

1. minut - Počeo je susret na stadionu Partizana.

Počinje meč u Humskoj

PARTIZAN (4-2-3-1): Popović – Živković, Vujačić, Miletić, Obradović – Zdjelar, Jojić – Marković, Natho, Menig – Rikardo. Trener: Aleksandar Stanojević.

FLORA (4-3-2-1): Igonen – Lilander, Sepik, Kusk, Luka – Sumets, Vasiljev, Pum - Zenjov, Ojama – Aliku. Trener: Jirgen Hen.

odsetimo, u prvoj rundi Partizan je upisao tri boda protiv Anortozisa na Kipru, dok je Flora poražena u Talinu od Genta, minimalnim rezultatom.

Crno-beli bi, novim slavljem, nastavili pobedonosni niz koji su započeli nakon remija u 165. Večitom derbiju, a napravili bi odlučujući korak ka evropskom proleću.

Trener vicešampiona Srbije Aleksandar Stanojević ukazao je šansu povratniku Nemanji Miletiću na poziciji štopera, umesto Saničanina.

U drugom susretu grupe, Gent će ugostiti kipraskog predstavnika.

Tok meča iz Humske možete pratiti uživo na našem portalu.