HOLANĐANI GAZE REDOM, INTER SE SAPLEO: Tadić dirigovao u pobedi Ajaksa, Neroazuri se "izgubili" u Kijevu!

28.09.2021

18:39

Od 18:45 odigrana su prva dva meča 2. kola grupne faze Lige šampiona.

Dušan Tadić u duelu sa Toreom

Fudbaleri Ajaksa savladali su u Amsterdamu Bešiktaš sa 2:0, pa posle dva meča imaju maksimalan učinak, dok turski klub i dalje nema nijedan osvojen bod.

Holandski velikan je pitanje pobednika rešio u prvom poluvremenu, a još jedan sjajan meč odigrao je kapiten Dušan Tadić.

Ajaks je napadao od samog starta, a Bešiktaš je imao samo jednu šansu preko Bačuaija, koji je pogodio stativu.

Domaćin je poveo golom Berhujsa u 17. minutu, a asistent je bio Tadić. Na 2:0 povisio je u samoj završnici poluvremena Ale.

U drugom poluvremenu Ajaks je imao nekoliko velikih šansi, ali je golman Bešiktaša Destanoglu činio čuda na golu, pa je na kraju ostalo samo 2:0.

U isto vreme u Kijevu su se sastali Šahtjor i Inter i odigrali 0:0.

Inter tako posle dva kola ima samo jedan bod, baš kao i ukrajinski velikan.

Prvo poluvreme donelo je otvorenu igru sa obe strane, a najbolju šansu propustio je Džeko, koji se u 34. minutu obrukao kada je sa samo nekoliko metara promašio čitav gol.

U drugom poluvremenu Šahtjor je bio nešto bolji rival, ali je Inter u samoj završnici propustio dve velike šanse preko Koree i De Fraja.

Na kraju remi koji odgovara Realu i Šerifu.