TOBDŽIJE U TRANSU: Arsenal POTPUNO nadigrao Totenhem u derbiju Severnog Londona!

26.09.2021

17:32

Fudbaleri Arsenala savladali su u derbiju Severnog Londona Totenhem sa 3:1 u okviru 6. kola Premijer lige.

Obamejang postiže gol

Arsenal se ovim trijumfom izjednačio sa najvećim rivalom, i sada oba tima imaju po devet osvojenih bodova.

Tobdžije su bile dosta bolje u prvom poluvremenu posle kojeg su vodile sa 3:0!

Smit-Rou je doneo prednost Arsenalu posle dobre akcije i asistencije Bukaja Sake. Ubrzo je bilo 2:0, sevnula je još jedna kontra domaćina, a Smit-Rou je ovog puta bio u ulozi asistenta, a gol je postigao Obamejang.

Posle greške Harija Kejna na polovini Arsenala, usledio je još jedan sjajan kontra napad domaćina koji je golom krunisao Saka.

Totenhem je u prvom poluvremenu imao samo jednu šansu, ali je Kejn glavom bio zamalo neprecizan.

U nastavku utakmice Arsenal se skroz povukao i prepustio Totenhemu inicijativu. Kejn je propustio dve velike prilike, a na kraju je Son posle lepe akcije i centaršuta Regilona postigao jedini gol za Sparse.

Moura je u završnici meča pogodio prečku, pa je Arsenal slavio sa 3:1 i upisao treću pobedu u nizu u Premijer ligi.

Sa druge strane, Totenhem je posle devet bodova u prva tri kola doživeo i treći poraz u nizu, i u sva tri je primio po tri gola. Videćemo da li će se Nunu Espiritu Santu zadrmati klupa posle novog neuspeha.