PREMIJER LIGA: Siti slavio na "Stamford bridžu" , Junajtedu ne pomaže ni Ronaldo (VIDEO)

25.09.2021

13:52

Ekipa Mančester sitija savladala je londonski Čelsi Tomasa Tuhela, rezultatom 1:0 (0:0), u meču šestog kola engleske Premijer lige.

Građani srušili plavce

Trener "plavaca" Tomas Tuhel odlučio se da prepusti loptu Sitiju i da njegov tim igra povučeno i da čeka kontre.

"Građani" su prihvatili tu ulogu te su konstantno imali loptu. Uprkos velikom broju kornera, i nekoliko neizglednih šansi Sitija, nije se moglo videti ništa, bar u prvih 45. minuta.

Jedina situacija vredna spomena desila se u 41. minutu kada je Žesus primio loptu na grudi na deset metara od gola, gađao levom nogom u gornji levi ugao, ali je lopta otišla pored gola.

Sasvim druga slika mogla se videti u drugom poluvremenu na londonskom "Stamford Bridžu".

Griliš je u 49. minutu mogao da donese prednost Sitiju, kada je sa ivice kaznenog gađao donji desni ugao, ali je lopta otišla pored desne stative.

Siti do vođstva dolazi u 53. minutu. Posle kornera, lopta se odbija do Kansela na 25 metara od gola, koji desnom fintira šut, gađa levom, ali je izblokiran.

Pep Gvardiola i Tomas Tuhel

Lopta dolazi do Gabrijela Žesusa, koji sa deset metara iz okreta gađa, pogađa Žoržinja i lopta skreće u gol, tačnije u donji levi ugao, pa je Siti došao do vođstva.

Mendi je pet minuta kasnije spasao Čelsi da ne bude 0:2, pošto je odbranio udarac Griliša sa sedam metara, koji je išao uz desnu stativu.

Čelsi je u 61. minutu spasao i Tijago Silva, kada je sa gol linije očistio udarac Žesusa, nakon prethodne greške Mendija, koji je Brazilcu namestio loptu na nogu posle centaršuta Kansela.

Čelsiju je takođe poništen gol u 63. minutu zbog velikog ofsajda Haverca, a imali su još dve prilike.

Alonso je najpre sa 20 metara iz slobodnog udarca pogodio živi zid, dok je Kovačić posle kontre izblokiran na ivici kaznenog.

Laport je mogao da reši utakmicu u 79. minutu, kada ga je De Brujne pronašao. Uklizao je na tu loptu i sa sedam metara gađao, ali je lopta otišla pored gola.

Mendi je sprečio Griliša da reši meč, kada su u 83. minutu izašli 1 na 1, kada je Englez želeo samo da bocne loptu preko golmana Čelsija.

Siti je sačuvao prednost i došao do pobede na Stamford Bridžu.

Mančesterski tim sada ima 13 bodova i popeo se na prvo mesto, dok Čelsi ostaje na 13 i upisuje prvi poraz u novoj sezoni.

U drugom meču subotnjeg ranog popodnevnog programa, tri boda su iz Mančestera otišla u Birmingem.

Tragičar ekipe "crvenih đavola" je svakako Bruno Fernandeš, koji je promašio penal!

Aston Vila je iskoristila svoju šansu u 88. minutu kada je Haus zatresao mrežu Junajteda na "Old Trafordu".

Mančesteru nije pomogao ni Ronaldo koji je bio danas na terenu. Domaćini su imali prilika, ali gosti su se znalački branili i dočekali svoju šansu dva minuta pre kraja utakmice.