SUPERLIGA SRBIJE: Ilić upisao drugu pobedu sa Čukom! Mladost prekinula crni niz

18.09.2021

17:22

Ove subote nastavljeno je odigravanje 9. kola Superlige Srbije a jedan od najzanimljivijih mečeva viđen je u Novom sadu gde je ekipa Mladosti iz Lučana uspela da upiše prvu pobedu protiv domaćina Proletera rezultatom 3:2.

Čuka slavila na Brdu

Mrežu domaćina je u 9. minutu načeo je Saša Jovanović, međutim Novosađani su samo pet minuta kasnije odgovorili golom Tomovića posle kornera.

Do kraja poluvremena, Mladost je sa dva gola otišla na visokih 1:3.

Početkom drugog poluvremena, tačnije u 47. minutu, nadu domaćina vratio je Vukasović (47.) evrogolom sa ivice šesnaesterca, ali su gosti iz Lučana zadržali minimalnu prednost do kraja susreta i tako stigli do prvog trijumfa posle šest poraza i remija.

Što se tiće situacije u Beogradu, ekipa Čukaričkog, predvođena Sašom Ilićem došla je do drugog trijumfa od kada je na klupi "Brđana" legandarni fudbaler Partizana, a prvog posle poraza od Crvene zvezde i remija sa Mladosti.

Čuka je uspela da savlada Spartak rezultatom 2:1 i to zahvaljujući pomoći rivala koji je sam sebi zatresao mrežu.

U 15. minutu Janković je sa desnog boka uposlio Jovanovića koji je zatresao mrežu gostiju.

Do izjednačenja je Subotičane doveo Todoroski, posle povratne lopte Šimure. Pogodak sa ivice šesnaesterca doneo je izjednačenje koje je bilo na snazi do 63. minuta, kada je Čukarički uz pomoć Ivančevića, koji je zatresao sopstvenu mrežu, stigao do tri boda.