PREMIJER LIGA: Liverpul slomio Palas - Siti nemoćan na Etihadu!

18.09.2021

16:13

Ove subote odigrava se peto kolo engleske Premijer lige a jedan od boljih mečeva viđen je na Enfild roudu gde je domaćin Liverpul slomio otpor Kristal Palasa rezultatom 3:0.

Liverpul lider Premijer lige

Iako je trener Redsa, Jirgen Klop, odlučio da za ovaj meč odmori svoje bekove Arnolda i Robertsona a da u postavu uvrsti Džejmsa Milnera i Kostasa Cimikasa, sve je delovalo savršeno.

Liverpul je dominirao u prvom delu, stvorio nekoliko sjajnih šansi od kojih se ističe ona Dijega Žote koji je natrčao na odbijenu loptu posle šuta Alkantare glavom, ali je sa svega nekoliko metara gađao visoko iznad prečke.

Liverpul je svoju dominaciju krunisao u 43. minutu posle pogotka Sadija Manea koji je lepo ispratio akciju iz kornera.

Palas je u nastavku krenuo dosta ofanzivnije i stvorio je nekoliko odličnih prilika, ali Alison i odbrana domaćih nisu dopustili izjednačenje.

Sve dileme, otklonio je iskusni Mohamed Salah koji je iskoristio neopreznost rivala na drugoj stativi posle kornera.

Konačan rezultat postavio je Nabi Keita i ponovo se sve odvilo posle kornera, lopta mu se odbila pravo na nogu.

Što se tiče ostalih mečeva, Arsenal je pobedio Barnli golom Martina Edegora iz slobodog udarca.

Votford je na krilima Ismaile Sara i Emanuela Denisa slomio Norič sa 3:1, dok se Mančester siti veoma mučio protiv Sautemptona te je nakon nešto više od 90. minuta igre rezultat ostao nepromenjen na semaforu - 0:0.