DŽINOVSKI KORAK KA EVROPSKOM PROLEĆU: Menig i Rikardo za KLJUČAN TRIJUMF Partizana na Kipru! (VIDEO)

16.09.2021

20:54

Fudbaleri Partizana savladali su Anortozis na Kipru u 1. kolu grupe B Lige konferencija rezultatom 2:0 (1:0).

Slavlje igrača Partizana na Kipru

Golove za crno-bele postigli su Menig u 42. i Rikardo Gomeš u 68. minutu susreta.

Izabranici trenera Aleksandra Stanojevića odigrali su pravu takmičarsku utakmicu, a zabeležili su pobedu koja može označiti i plasman u nokaut fazu novoformiranog takmičenja.

Takođe, viceprvak Srbije je napravio sjajnu uvertiru pred Večiti derbi koji je na programu u nedelju od 18 časova.

U drugom meču u okviru Partizanove grupe, Gent je u Talinu savladao Floru sa minimalnih 1:0.

Tok meča iz Nikozije mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Kraj susreta, Anortozis - Partizan 0:2!

90. minut - Igraće se još četiri minuta sudijskog dodatka.

86. minut - Terzić je proigrao Jojića, ali je vezista Partizana "traljavo" šutirao.

83. minut - Terzić je zamenio Rikarda.

82. minut - Deletićev šut je izblokirala odbrana crno-belih!

76. minut - Čuvaju crno-beli stečenu prednost, igrači Anortozisa deluju nemoćno na terenu.

71. minut - Holender je u igri, izašao je Marković.

70. minut - Lorija brani šut Rikarda, potom nije uspeo ni rezervista Jojić, ovoga puta bez promene rezultata.

68. minut - GOOOOL! Rikardo Gomeš je duplirao prednost crno-belih! Bila je to fenomenalna reakcija prvog strelca vicešampiona Srbije, koji je primio loptu, namestio se i snažnim šutem savladao Loriju - 0:2!

64. minut - Aleksandar Stanojević pravi dvostruku izmenu. U igru je uveo Jojića i Jovića, a izašli su Natho i Menig. Menjaju i Kiprani, Varda je izašao, ušao je Kačarava.

63. minut - Deletić je uputio razoran udarac iz okreta, ali je Popović sjajno intervenisao i izbacio loptu u korner.

Partizan čuva 1:0 na Kipru

61. minut - Kapiten vicešampiona Srbije je šutirao daleko od okvira gola.

55. minut - Ivan Obradović je "požuteo".

54. minut - Popovićev udarac brani prezimenjak iz Partizana.

52. minut - Hristodulopulos je dobio javnu opomenu.

51. minut - Partizan je lako mogao da duplira vođstvo. Izraelac je pronašao Rikarda, ali je napadaču lopta malo odskočila, pa je neprecizno šutirao.

50. minut - Avram menja Koreu, a Zdjelar je "požuteo".

48. minut - Partizan je oštećen za slobodan udarac, sa ivice kaznenog prostora rivala, pošto je Bibras Natho očigledno fauliran.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Dvostruka izmena u redovima Anortozisa. Na terenu su Deletić i Bušuladžić, a izašli su Rusijas i Husbauer.

Partizan vodi sa 1:0 posle prvih 45 minuta

45. minut - Igraće se još četiri minuta nadoknade vremena.

42. minut - GOOOOL! Menig je doveo Partizan u vođstvo! Lazar Marković nije realizovao sjajnu priliku, lopta se odbila do pojačanja "parnog valjka" iz Holandije, kome nije bilo teško da konačno zatrese mrežu Lorije - 0:1!

39. minut - Povredio se Rikardo Gomeš! Par minuta je ležao na terenu, zabrinuo je Grobare i trenera Partizana, ali, čini se, nastaviće susret.

36. minut - Aleksandar Šćekić je propustio najveću priliku na susretu! Posle kornera Natha, lopta je prebačena do Crnogorca, a on je šutirao sa druge stative. Lopta je pogodila okvir gola, a posle je usledila nova odbrana Lorije, velika šteta...

33. minut - Aleksandar Šćekić je dobio žuti karton.

32. minut - Menig nije iskoristio smušenu reakciju odbrane Anortozisa, lopta mu je pobegla u gol-aut.

28. minut - Ispala je lopta Loriji, ali to nije uspeo da iskoristi Saničanin.

23. minut - Bolja igra Beograđana obeležila je prvu četvrtinu meča, ali crno-beli još uvek nisu uspeli da zatresu mrežu iskusnog Lorije.

19. minut - Novi opasan napad Partizana. Marković je šutirao, posle prodora po levoj strani, nova odbrana golmana kiparskog tima.

15. minut - Nova sjajna akcija Partizana! Natho je povukao loptu, ona je došla do Miljkovića, ali je njegov šut sa desne strane odbranio Lorija.

12. minut - Hristodulopulos je uputio pravu "bombu" iz slobodnog udarca, sjajna intervencija mladog Aleksandra Popovića!

8. minut - Mening je proigrao Miljkovića, ali je desni bek crno-belih šutirao neprecizno, iz obećavajuće pozicije.

Detalj iz Nikozije

6. minut - Rikardo je probio po levom boku, ubacio je loptu pred gol Kiprana, ali samo korner. Nakon dva uzastopna udarca iz ugla, crno-beli nisu uspeli da zaprete, ostaje 0:0...

5. minut - Početno ispitivanje snaga na Kipru, bez velikih šansi.

1. minut - Početni udarac na meču izveli su crno-beli.

Počinje meč u Nikoziji

PARTIZAN: Popović, Miljković, Vujačić, Saničanin, Obradović, Zdjelar, Šćekić, Marković, Natho, Menig, Rikardo.

ANORTOZIS: Lorija , Korea, Arajuri, Risvanis, Hušbauer, Popović, Artimatas, Anderson, Hristodulopulos, Rusijas, Varda.