ZVEZDIN DŽELAT NASTAVLJA SA PODVIZIMA U EVROPI: Šerif ŠOKIRAO Šahtjor, Borusija slavila u Istanbulu!

15.09.2021

18:43

Šerif iz Tiraspolja koji je izbacio Crvenu zvezdu iz kvalifikacijama za Ligu šampiona je napravio novo čudo i slavio protiv Šahtjora u prvom kolu najelitnijeg fudbalskog takmičenja sa 2:0, dok Borusija Dortmund nije dozvolila iznenađenje protiv Bešiktaša 2:1.

Haland u meču sa Bešiktašem

Šerif je u prvom kolu Grupe D Lige šampiona debitovao pobedom nad favorizovanim Šahtjorom 2:0.

Tim iz Tiraspolja je poveo već u 16. minutu golom Traorea, a onda je usledila odmazda Ukrajinaca koji su napadali svim snagama, dok su se domaći sjajno branili.

Međutim, ofanziva nije urodila plodom, pa se na poluvreme otišlo sa rezultatom 1:0.

Nastavili su gosti u istom ritmu i u drugom periodu igre, ali u 62. minutu je usledio hladan tuš, Šerif je duplirao prednost, a strelac je bio Jansane.

Moldavski tim je sačuvao prednost do kraja i došao do pobede na debiju u Ligi šampiona.

Dortmund je bez većih problema slavio u Istanbulu, a "milioneri" su poveli golom Džada Belingema u 20. minutu.

Dobio je sjajnu loptu od Menijea, primio je na grudi i snažnim udarcem smestio u donji levi ugao.

U nadoknadi prvog poluvremena je prednost duplirao Erling Haland.

Nastavili su fudbaleri Dortmunda da jurišaju prema golu domaćih u drugom poluvremenu, a najbliži pogotku su bili kada je Knauf pogodio prečku.

Međutim, Bešiktaš u nadoknadi vremena stiže do 2:1, kada je Pjanić centrirao, a Montero pogodio.

Vremena za preokret nije bilo, pa je Borusija Dortmund zasluženo slavila.