KVALIFIKACIJE ZA SP: Jermeni propustili meč loptu!

08.09.2021

18:26

Danas su se nastavile fudbalske kvalifikacije za Svetsko prvenstvo u Kataru. Na jednom od prvih odigranih mečeva reprezentacije Jermenije i Lihtenštajna remizirale su rezultatom 1:1 u šestom kolu.

Jermenima izmaklo prvo mesto

Jermeni su poveli u nadoknadi prvog poluvremena i to iz penala koji je realizovao Henrik Mhitarjan. Domaći su uspeli da sačuvaju prednost, ali samo do 80. minuta kada je Frik pogodio za 1:1.

Domaća ekipa imala je 74% posed lopte, 26 šuteva od toga devet u okvir gola, ali je Lihtenštajn uspeo da pogodi iz samo tri udarca ukupno ka golu.

Jermeni su tako propustili priliku da osvoje ogromna tri boda i pobegnu Rumuniji i Severnoj Makediniji.

Jermenija sada ima 11 bodova, Rumunija 9, Makedonci 8, ali i meč manje, dok je Lihtenštajn danas osvojio prvi bod.