KVALIFIKACIJE ZA MUNDIJAL: Het-trik Depaja protiv Turske, Hrvati razbucali Sloveniju

Autor: Republika

07.09.2021

20:44

Večeras su odigrane utakmice kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u grupama A, D, F, G i H.

Holandija ubedljiva protiv Turske

Duel koji je najviše pažnje privukao je derbi eks-Ju republika Hrvatske i Slovenije.

"Vatreni" su preko Marka Livaje u 33. i Marija Pašalića u 66. minutu došli do sigurnog trijumfa, zaključenog pogotkom Nikole Vlašića u sudijskoj nadoknadi.

Glavni konkurent Hrvatske za vrh grupe H, Rusija je takođe upisala tri boda i sa 2:0 pobedila Maltu. Hrvatska i Rusija su sa 13 bodova na deobi prvog mesta grupe H.

Holandija je u grupi G sa 6:1 razbila Tursku, koja je igrala čitavo drugo poluvreme sa igračem manje, zbog crvenog kartona Čaglara Sojunčua.

Memfis Depaj je blistao upisavši het-trik, strelci su još bili Dejvi Klasen, Gus Til i Dnjel Malen.

U ranijem terminu je Portugal sa 3:0 dobio Azerbejdžan.