ORLOVI LETE KA KATARU: Piksijeva Srbija na KRILIMA Mitrovića SRUŠILA Luksemburg na Marakani!

04.09.2021

18:00

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Luksemburg sa 4:1 (2:0) u četvrtom kvalifikacionom meču za odlazak na Svetsko prvenstvo u Kataru.

Radost reprezentativaca Srbije

Dvostruki strelac za Orlove bio je centarfor Fulama Aleksandar Mitrović, koji je mrežu rivala pogađao u 22. i 35. minutu utakmice. Gosti su se vratili preko Tlija, 15-ak minuta pre kraja meča, ali je autogol Šenoa u 81. minutu rešio sve dileme oko pitanja pobednika. Konačan rezultat postigao je Nikola Milenković u sudijskoj nadoknadi.

Srbija je stigla do 10. boda u četiri meča, a naredni susret očekuje je već za tri dana, protiv Irske u Dablinu.

Tok meča sa Marakane mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Kraj meča - 4:1 za Srbiju!

90+5. minut - GOOOL! Nikola Milenković je povisio na 4:1 i postavio konačan rezultat!

90+4. minut - Luksemburg je ostao sa desetoricom na terenu. Fernandeš je zbog udaranjem laktom dobio drugi žuti karton.

90. minut - Igraće se još pet minuta nadoknade vremena. Piksi je izveo kapitena Dušana Tadića, a u igru je uveo Nemanju Maksimovića.

89. minut - Nove izmene u Luksemburgu. Na terenu su Devil i Skenderović, izašli su Šeno i Sinani.

84. minut - Veljković je zamenio Nastasića.

83. minut - Dvostrukog strelca Mitrovića, koji je zadobio povredu, je zamenio Jović.

81. minut - GOOOOL! Šeno je nespretno reagovao pred golom Luksemburga, ponovo je bio tu Mitrović, ali je Srbija autogolom povela sa 3:1!

79. minut - Tili je dobio žuti karton.

76. minut - GOOOL! Olivije Tili je snažnim udarcem sa ivice kaznenog prostora savladao golmana Srbije, Luksemburg se vraća - 2:1!

74. minut - Luksemburžani su probali da smanje zaostatak udarcem sa distance. Rodrigez je dodao do Sinanija, ali je lopta otišla preko Rajkovićevog gola.

70. minut - Dvostruku izmenu napravio je Piksi. Na terenu su Vlahović i Radonjić, a izašli su Lukić i Lazović.

65. minut - Nešto mirniji ritam igre u drugom delu susreta. Fernandeš je izblokiran od strane Nastasića, Luksemburg je izveo šesti korner, bez promene rezultata.

60. minut - Lopta je nešto više u posedu gostiju, izabranici selektora Dragana Stojkovića Piksija uglavnom vrebaju priliku iz kontranapada.

"Crtica" sa stadiona Rajko Mitić

57. minut - Udarac Filipa Kostića je odbranio luksemburški čuvar mreže, Orlovi čuvaju stečenu prednost.

51. minut - Neprecizan pokušaj Saše Lukića.

50. minut - Sjajna akcija Srbije. SMS je proigrao Lazovića, on je ubacio ka Mitroviću, ali je odbrana Luksemburga sprečila het-trik Srbina. Posle udarca iz ugla, ostalo je 2:0.

47. minut - Tilov udarac je izblokiran, gosti će imati korner.

46. minut - Počeo je drugi deo susreta. Prva izmena u gostujućoj selekciji, Til je zamenio Mahmutovića.

Kraj prvog dela igre, Orlovi imaju velikih 2:0!

45+3. minut - Zapretio je Luksemburg preko Rodrigeza, pokušao je i Bareiro, ali je Srbija uspela da se odbrani.

45. minut - Igraće se još tri minuta nadoknade vremena.

44. minut - Požuteo je i Dušan Tadić.

36. minut - Novi napad Srbije, ali je golman Luksemburga još jednom ukrotio pokušaj Tadića.

35. minut - GOOOL! Mitrović je svojim drugim pogotkom povisio na 2:0! Odlično ga je uposlio Filip Kostić, a Mitar se našao u situaciji iz koje ne greši pred luksemburškim golom!

34. minut - Martins je zaradio žuti karton.

28. minut - Lucidan potez Tadića, lopta je stigla do Mitrovića, ali je intervenisala "jedinica" Luksemburga.

25. minut - Bareiro je šutirao van Rajkovićevog gola.

22. minut - GOOOOL! Aleksandar Mitrović je svojim šestim golom u kvalifikacijama Srbiji doneo vođstvo!Centarfor Fulama je rutinski krunisao preciznu akciju našeg tima, a asistirao mu je vezista Lacija Sergej Milinković-Savić.

18. minut - Dušan Tadić je pokušao iskosa sa leve strane, golman Luksemburga Moris je sjajno intervenisao.

15. minut - Kostić je odlično centrirao, udarac je uputio Mitrović, ali bez promene rezultata. Već u sledećem napadu srpski rekorder je pokušao iz voleja, Luksemburg odoleva na Marakani...

11. minut - Luksemburg je uspeo da uspostavi terensku ravnotežu, još uvek bez golova na Marakani.

6. minut - Mitrović je proigrao Tadića, kapiten Srbije oprobao je lob udarac, ali preko gola luksemburške selekcije.

3. minut - Darko Lazović je uputio prvu pretnju rivalu, ali je posle prodora po desnoj strani lopta završila u gol-autu.

1. minut - Počela je utakmica.

Počinje meč na Marakani

SRBIJA: Rajković - Milenković, Nastasić, Pavlović - Latzović, Lukić, Gudelj, Kostić - Tadić, Milinković-Savić - Mitrović.

LUKSEMBURG: Moris - Jans, Šano, Mahmutović, Karlson - Martins, Bareiro, Sinani, S. Til, Pinto - Rodriges.

Reprezentacija Srbije od 18 sati ugostiće Luksemburg na Marakani u četvrtom kvalifikacionom susretu za odlazak na Mundijal u Kataru.

Orlovi su kvalifikacije otvorili sa sedam bodova iz tri utakmice, a u uvertiri susreta su pre tri dana savladali Katar u Mađarskoj sa ubedljivih 4:0.

Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi odlučio je da se Luksemburžanima suprotstavi u formaciji 3-4-2-1, a iza najisturenijeg Mitrovića igraće Dušan Tadić i Sergej Milinković-Savić.

Pored meča Srbija-Luksemburg, u okviru naše grupe u Dablinu sastaju se Republika Irska i Azerbejdžan, dok će Portugal u prijateljskom duelu odmeriti snage sa domaćinom narednog Svetskog šampionata, od 18:45 časova.