SILNI ORLOVI PROTUTNJALI DEBRECINOM: Srbija SMOŽDILA Katar!

01.09.2021

20:35

Fudbaleri Srbije savladali su Katar sa 4:0 u prijateljskoj utakmici u Debrecinu,.

Fudbaleri Srbije

Srbija je odigrala fantastičan meč i napravila sjajnu uvertiru za mečeve sa Luksemburgom i Republikom Irskom.

Orlovi su bez većih problema izašli na kraj sa domaćinom predstojećeg Svetskog prvenstva 2022. godine.

Srbija je povela već u 2. minutu. Kuki je postigao autogol posle centaršuta Đuričića. Piksijevi izabranici nastavili su sa napadima i ubrzo je bilo 2:0.

Jović je iskoristio asistenciju Vlahovića i preciznim udarcem povisio rezultat.

Do kraja prvog poluvremena propustili smo još nekoliko opasnih šansi, a najbliži golu bio je Birmančević koji je pogodio stativu.

Ništa se nije menjalo ni u nastavku, iako je selektor Stojković napravio nekoliko izmena, a šansu za debi dobio je i golman Svilar.

Đuričić je nastavio fantasičnu partiju, pa je u drugom poluvremenu sjajno asistirao Vlahoviću, a napadaču Fiorentine nije bilo teško da pogodi za 3:0.

U samom finišu upisao se i Milenković udarcem glavom posle kornera za konačnih 4:0.

Vredi istaći da su debitovali Veljko Birmančević, kome je Piksi ukazao šansu od starta, kao i mladi golman Benfike Mile Svilar, koji se istakao sa dve odlične odbrane.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

KATAR - SRBIJA 0:4 (0:2)

II POLUVREMEK

Kraj meča i ubedljiva pobeda Srbije.

90 + 1. minut - Nadoknada se igra dva minuta. Još jednom se Vlahović spetljao u sjajnoj šansi.

90. minut - Živković je ukrao loptu i uposlio Vlahovića, ali je napadač Fiorentine iz izgledne pozicije šutirao preko gola.

85. minut - GOOOOOL - Srbija nastavlja, sad je 4:0. Srbia je dobila korner posle udarca Živkovića. Upravo je Andrija fantastično izveo udarac iz ugla, a Milenković je glavom pogodio za 4:0.

79. minut - Svilar brani pokušaj Ahmeda.

74. minut - Makazice Vlahovića i srećna odbrana golmana Katara.

68. minut - Nešto bolja igra Katara u poslednjim minutima, Svilar je imao prilike da interveniše.

60. minut - GOOOOOL - Srbija vodi sa 3:0. Gol postiže i Dušan Vlahović, sjajna završnica napadala Fiorentine. Đuričić je ukrao loptu i oomogućio Duciju da postigne gol.

53. minut - Opasan šut Srbije, ali pored gola.

46. minut - Krenulo je drugo poluvreme, veliki broj promena u obe ekipe.

I POLUVREME

45. minut - Poluvreme: Srbija vodi sa 2:0.

41. minut - Rezantan udarac Jovića završava u rukama katarskog čuvara mreže.

34. minut - Vlahović je odlično uposlio Đuričića, koji dobro šutira, ali pored gola.

19. minut - Srbija je već u narednom napadu mogla i do tri nula, ali su neprecizni bili Vlahović i Birmančević.

18. minut - GOOOOOL - Srbija stiže do 2:0. Fantastičan kontra napad Srbije i lep pogodak Filipa Jovića posle asistencije Vlahovića.

7. minut - Bualem je šutirao iz velike daljine iz slobodnog udarca, lak posao za Rajkovića.

5. minut - Prvi pokušaj Katara, ali loš udarac.

2. minut - GOOOOL - Srbija vodi sa 1:0. Sjajno je prošao Đuričić, a potom iskosa sa desne strane ubacio loptu u šesnaesterac. Reprezentativac Katara Kuki je loše reagovao i poslao loptu u sopstvenu mrežu.

1. minut - Krenuo je meč u Debrecinu.