MOLDAVCI PONIZILI DINAMO: Šerif DEKLASIRAO Zagrepčane i stigao na korak od plasmana u Ligu šampiona!

17.08.2021

20:55

Fudbaleri Šerifa iz Tiraspolja deklasirali su Dinamo Zagreb sa 3:0 u prvom meču plej-of faze kvalifikacija za Ligu šampiona.

Detalj sa meča Šerif Crvena zvezda

Šerif je prošle nedelje eliminisao Crvenu zvezdu, a sada je još ubedljivije savladao favorizovani Dinamo iz Zagreba.

Moldavski šampion je stigao do iznenađujuće lakog trijumfa i tako napravio ogroman korak ka plasmanu u Ligu šampiona.

Šerif je od početka igrao veoma dobro, prvi je stvorio ozbiljniju priliku i to preko Luvanora koji je pogodio stativu u 8. minutu. Nedugo potom domaćn je tražio penal, ali posle pregledavanja VAR snimka od toga nije bilo ništa.

Prvu pravu šansu Dinamo je imao tek u 35. minutu preko Majera, ali mu je Atanasaidis sjajno odbranio udarac.

Šerif do zaslužene prednosti stiže u 45. minutu, a strelac vodećeg gola bio je Traore.

U 54. minutu novi šok za Zagrepčane. Sjajni Kolovos postiže gol, a Šerif stiže do neverovatnih 2:0.

Ivanušec je imao priliku da prepolovi prednost, ali je sjajni Atanasaidis ponovo bio na mestu.

U 80. minutu totalni kolaps Dinama. Luvanor je perfektno uposlio Adamu Traorea koji postiže svoj drugi, a treći gol za Šerif.

Do kraja utakmice ekipa iz Tiraspolja mogla je i do četvrtog gola, ali je Livaković spasao Zagrepćane još veće bruke.

Na kraju, ubedljiva pobeda Šerifa i veliki korak ka plasmanu u Ligu šampiona.