BAJERN OSVOJIO SUPERKUP NEMAČKE: Borusija Dortmund pala pred MOĆNIM LEVANDOVSKIM!

17.08.2021

20:28

Fudbaleri Bajerna iz Minhena su osvojili Superkup Nemačke, pošto su u finali savladali veliko rivala Borusiju iz Dortmunda rezultatom 3:1.

Bajern osvojio Superkup Nemačke

Bajern je bio konkretniji od samog starta meča, a igrač utakmice je bio Robert Levandovski koji je postigao dva pogotka i zabeležio jednu asistenciju.

Bavarci su pripretili već u 14. minutu preko Milera, a samo dva minuta kasnije u sjajnoj prilici je bio Koman, ali na prvi gol se čekalo do finiša prvog poluvremena kada je Levandovski   utrčao i na centaršut Gnarbija pogodio glavom za 1:0.

U nastavku Bajern je u 50. minutu duplirao prednost, Levandovski je asistirao, a Tomas Miler je lagano zatresao mrežu.

Ipak, Borusija se nije predala i u 64. minutu Marko Rojs je udarcem sa ivice kaznenog prostora poslao loptu u desne rašlje za 1:2.

Ipak, Borusija je skupo platila grešku odbrane u 74. minutu, sve to je iskoristio lukavi Levandovski da još jednom postigne gol, za konačnih 3:1.