POKER CRVENO-BELIH: Moćna Zvezda PREGAZILA Kluž i otvorila vrata Lige Evrope!

17.08.2021

21:04

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Kluža sa 4:0 u prvom meču plej-ofa za Ligu Evrope.

Milan Pavkov

Crvena zvezda je ubedljivom pobedom stigla na korak od plasmana u grupnu fazu Lige Evrope i na sjajan način se oporavila od teške eliminacije od Šerifa.

Milan Pavkov se posle dužeg vremena našao u prvoj postavi i odmah je to vratio treneru Stankoviću. Talični napadač je u 8. minutu doneo prednost Zvezdi nakon što je odbitak od udraca Bena glavom poslao u mrežu Kluža.

Kluž je uspeo da se brzo oporavi od šoka, ali ne i da uzvrati, jer je Zvezda sa Sekuom Sanogom i Gejlorom Kangom uspela da zatvori sve rupe na sredini terena.

Posle mirnijeg perioda igre Zvezda je u 38. minutu stigla do 2:0. Ivanić je centrirao, Pavkov maestralno grudima spustio loptu Kataiju, a ovaj je preciznim udarcem savladao Arlauskisa.

Jedina loša vest za crveno-bele bila je povreda Miloša Degeneka. On je u nadoknadi prvog poluvremena u suzama napustio teren, a u drugih 45 minuta umesto njega je igrao Radovan Raša Pankov.

Zvezda je nastavila sa veoma dobrom igrom, pa je u 68. minutu stigla do 3:0. Ivanić je presekao pas Deaka, povukao je loptu i uposlio Bena koji je sjajnim udarcem pogodio mrežu.

Ni tu nije bilo podizanja ručne, već je devet minuta kasnije i sam Ivanić dobio nagradu za izuzetnu partiju ove večeri.

Posle kornera sa leve strane je sjajno skočio, nadvisio svog čuvara i trzajem glavom postigao pogodak za konačnih 4:0.

Jedinu pravu šansu Kluž je propustio preko rezerviste Alibeka u 86. minutu. On je sjajno šutirao, ali pogodio samo prečku.

Na kraju ubedljiva i zaslužena pobeda Crvene zvezde za miran put u Rumuniju.

CRVENA ZVEZDA - KLUŽ 4:0 (2:0)

II POLUVREME

90. minut - Kraj meča!

86. minut - Velika šansa za Kluž, najopasnija pretnja po gol Milana Borjana na meču, ali lopta se odbila o prečku posle šuta Alibeka.

77. minut - GOOOOOL - Crvena zvezda sad ima 4:0. Ben je izveo korner, a Ivanić je glavom postigao gol.

75. minut - Petrila šutira pravo u Borjana.

72. minut - Krstičić menja Kangu.

70. minut - Manea izblokiran. Žuti Kanga dobija, bez potrebe je nastavio da vodi loptu koja je izašla u aut.

68. minut - GOOOOOL - Crvena zvezda stiže do 3:0. Ivanić je ukrao loptu Deaku, povukao ju je, u pravom trenutku uposlio Bena, kome nije bilo teško da postigne gol.

60. minut - Pavkov iz idealne situacije komično šutira. U sledećem napadu pokušaj i Kataija, ali pored gola.

52. minut - Stopostotna šansa za Pavkova, ali slabo je šutirao napadač Zvezde, pa je glavom pogodio samo golmana Arlauskisa.

50. minut - Kanga je oborio Omranija, a Deak je preko gola šutirao iz slobodnog udarca.

46. minut - Krenulo je drugo poluvreme, povređenog Degeneka zamenio je Radovan Raša Pankov.

I POLUVREME

45 + 4. minut - Poluvreme na Marakani, Zvezda vodi sa 2:0.

45 + 2. minut - Loše vesti, Miloš Degenek se povredio, u suzama je napustio teren defanzivac Crvene zvezde.

38. minut - GOOOOOL - Crvena zvezda vodi sa 2:0. Ivanić je centrirao, Pavkov maestralno spustio Kataiju, a ovaj preciznim udarcem savladao Arlauskisa.

32. minut - Prvi žuti karton na meču dobio je Milan Rodić i to zbog udaranja Omranija kod aut-linije.

24. minut - Umalo autogol Pavkova.

22. minut - Čobotariu glavom pored gola posle slobodnog udarca.

20. minut - Nekontrolisan pokušaj Ivanića.

15. minut - Soloprodor Petrile. Prošao je skoro pola terena, a onda šutirao pravo u Borjana.

12. minut - Dobra akcija Zvezde, ali loš udarac iz daljine za Ivanića. Arlauskis je odbranio bez ikakvih problema.

5. minut - GOOOOOL - Zvezda vodi sa 1:0. Talični Milan Pavkov postiže gol, Ben je promašio, a odbitak je u mrežu glavom sproveo sjajni napadač.

1. minut - Krenula je utakmica na Marakani.