LUDILO U BUNDESLIGI: Herta UPROPASTILA Jovetićev rekord, Majnc ŠOKIRAO Lajpcig!

15.08.2021

17:50

Fudbaleri Kelna savladali su Hertu na otvaranju nove sezone Bundeslige sa 3:1, a prethodno je Majnc šokirao Lajpcig sa 1:0.

Lajpcig - Majnc

Gosti iz Berlina su otvorili meč na sjajan način, golom Stevana Jovetića već u 6. minutu, čime je bivši kapiten Partizana postao drugi igrač ikada koji je postigao gol u svakoj od "liga petica".

Herta je nastavila da dominira u prvih pola sata, ali su se stvari potom promenile.

Entoni Modeste je nagovestio preokret u 41. minutu, a onda je za samo tri minuta isti igrač, Florijan Kainc, postigao je dva pogotka i u potpunosti slomio duh Herte.

Do kraja gosti nisu bili u stanju da bilo šta promene, pa su u novu sezonu ušli sa porazom.

Najveće iznenađenje prvog kola nemačke Bundeslige priredio je Majnc pobedom nad favorizovanim Lajpcigom rezultatom 1:0.

Jedini pogodak na meču postignut je već u 12. minutu kada je Musa Nijakate uz puno sreće došao do gola odluke.

Posle kornera sa leve strane i gužve u petercu lopta mu se odbila do same stative odakle ju je francuski defanzivac smestio u mrežu.