OČAJNI ARSENAL NA KOLENIMA: Brentford ISTORIJSKOM pobedom najavio još jednu katastrofalnu sezonu Todbžija!

13.08.2021

20:53

U premijernom meču nove sezone Premijer lige fudbaleri Arsenala nastavili su tamo gde su stali prošle sezone.

Slavlje Kanjosa posle vodećeg gola

Arsenal je na otvaranju Premijer lige poražen na gostovanju Brentfordu rezultatom 2:0.

Brentfordu je ovo bio prvi meč u Premijer ligi u istoriji, ali mu to nije predstavljalo problem da maltene rutinski savlada posrnulog engleskog velikana.

Arsenal je bolje krenuo meč, ali čim su se domaći fudbaleri doveli u red krenule su da se nižu šanse pred golom Bernda Lena.

Na kraju Brentford je poveo posle sjajne solo-akcije Kanjosa, koji je doneo svom timu prednost u 22. minutu.

Mogao je Brentford do kraja poluvremena da postigne još koji gol, ali nije uspeo.

Arsenal je bio bolji rival u drugom poluvremenu, međutim Artetin tim nikako nije mogao do gola, ali domaćin jeste.

Norgard je posle ubacivanja iz auta i očajne reakcije odbrane Todbžija poslao loptu u mrežu za erupciju oduševljenja na tribinama Brentford komjuniti stadiona.

Ovo je ujedno i prva pobeda Brentforda u elitnom rangu engleskog fudbala posle čak 74 godine.

Sa druge strane, jasno je da će ovo biti još jedna bolna sezona za sve pristalice i navijače Arsenala.