DEBAKL VOJVODINE PROTIV LASKA-a: Bruka srpskog tima za opraštaj od Evrope!

12.08.2021

20:50

Fudbaleri Vojvodine su doživeli debakl u revanš meču 3. kola kvalifikacija za Ligu konferencija, pošto su poraženi od LASK-a sa 6:1.

FK Vojvodina

Vojvodina je koliko toliko uspela da parira austrijskom timu u prvom meču koji se igrao u Novom Sadu, ali je LASK višestruko opravdao ulogu favorita u revanšu.

Meč je sjajno počeo po srpski tim koji je poveo već u 13. minutu. Nakon loše intervencije odbrane domaćih, lopta je nekako stigla do Uroša Kabića, koji je ostao sam, lepo je zahvatio loptu levom nogom i savladao Šlagera.

Međutim, od 34. minuta se sve okrenulo kada je sudija svirao penal za domaće. Mamadu Karamoko je bio siguran sa bele tačke za 1:1.

Preokret je viđen već u 53. minutu kada je Kovačević napravio grešku koju je maksimalno iskoristio Karamoku za 2:1.

Samo tri minuta kasnije na semaforu je pisalo 3:1, ovog puta je strelac bio Goiginger koji se prošetao do gola i savladao Simića.

Grgić je centrirao za Pocmana koji je glavom još jednom savladao golmana Vojvodine.

U 80. minutu je odjeknula "petarda", ovog puta se Husein Balić upisao u strelce sa distance.

Tu se fudbaleri LASK-a nisu zaustavili, Aleks Šmit je u 87. minutu meča postavio konačan rezultat 6:1.

Austrijski predstavnik će se za ulazak u grupnu fazu novoformiranog takmičenja boriti sa škotskim Sent Džonsonom.