CRVENO-BELI SE OPROSTILI OD LIGE ŠAMPIONA: Šerif savladao KATASTROFALNU Zvezdu, ništa od duela sa Dinamom!

10.08.2021

19:06

Fudbaleri Crvene zvezde eliminisani su u 3. kolu kvalifikacija za LŠ!

Katai u prodoru

Crvena zvezda je u revanši izgubila sa 1:0, pa je Šerif ukupnim rezultatom 2:1 prošao u plej-of fazu kvalifikacija.

To znači da nema ništa ni od dugo čekanog susreta crveno-belih i Dinama iz Zagreba.

Srpski šampion je odigrao veoma slabu partiju u Tiraspolju, pa i ne čudi što nije uspeo da stigne do prolaska u narednu fazu.

Jedini gol na meču postigao je štoper Arboleda glavom, u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Zvezda je bolje otvorila meč i već u 3. minutu imala šansu, ali je Degenek šutirao glavom preko gola. Zatim je u sedmom minutu šansu imao Dragović, posle još jednog dobrog centaršuta Falka, ali nije uspeo da zahvati loptu i ugrozi domaćeg golmana.

Usledilo je nekoliko dobrih napada Šerifa, ali su udarci Moldavaca uglavnom završavali preko gola.

Posle mirnijeg perioda igra, Adama Traore je u 31. minutu propustio najbolju šansu, kada je iskosa sa leve strane sa 10 metara gađao u dalji ugao, ali je to dobro odbranio Borjan.

Šerif u tom periodu zaradio čak četiri žuta kartona.

I kad se činilo da neće biti golova u prvom poluvremenu, usledio je hladan tuš za Zvezdu u 47. minutu Posle nesmotrenog faula, usledio je centaršut sa preko 30 metara iskosa sa leve strane, a Arboleda je ostao usamljen i glavom lobovao Borjana za vođstvo Šerifa.

Šerif je tako na poluvremenu imao prednost od 1:0.

Na startu drugog poluvremena, Stanković je izveo Dionija i Falka i uveo Bena i Krstovića.

Zvezda je napadala i pokušavala da stvori šanse za gol, ali nije uspevala. Nije bilo završnog pasa i konkretnog učinka ofanzivaca crveno-belih.

Šerif je svoju šansu čekao iz kontri i zapretio je dva puta, pa je oba puta morao da spašava situaciju Milan Borjan.

Odbranio je jedan dobar udarac Jasanea i jedan sjajan šut Kastanjede.

Najbolje prilike za Zvezdu imali su Veljko Nikolić i Mirko Ivanić.

Nikolić je sa ivice kaznenog gađao gornji levi ugao, ali mu je to fantastično odbranio golman Šerifa. Zatim je dve šanse imao Ivanić – gađao je prvo rašlje sa 20 metara, hteo da plasira loptu u mrežu, ali je ona otišla tik pored desne stative.

Najbolju priliku imao je kada je ostao na sedam, osam metara usamljen, gađao jako levom nogom po zemlji, ali je i to odbranio golman Šerifa.

Stanković je pokušao i sa Krstičićem i Gavrićem, koji su takođe ušli u igru i krenulo se na sve ili ništa.

Ipak, Zvezda je odigrala veoma loše poslednjih 15 minuta i sem nekoliko opasnih centaršuteva nije uspela da stvori ozbiljnu priliku.

Srpskom šampionui sad ostaje da igra plej-of fazu kvalifikacija za Ligu Evrope, a tamo će rival biti švajcarski Jang Bojs ili rumunski Kluž.

ŠERIF - CRVENA ZVEZDA 1:0 (1:0)

II POLUVREME

90 + 5. minut - Kraj meča, Zvezda je eliminisana.

90 + 3. minut - Sada i Nikolić nekontrolisano.

90. minut - Četiri minuta nadoknade u Tiraspolju.

88. minut - Nekontrolisan pokušaj Ivanića.

85. minut - Traore napušta teren, menja ga Lovro Bizjak.

82. minut - Borjan ponovo spašava Zvezdu, odbranio je udarac Jansanea, a potom je opasno pokušao i Traore, ali preko gola.

81. minut - Dragović sjajno blokira Kastanjedu.

78. minut - Odmag Gavrić dobija javnu opomenu, sapleo se, pa je potom rukom sa zemlje prekinuo napad Šerifa.

77. minut - Gavrić menja Sanoga, koji ima problema sa povredom.

72. minut - Jansane je pokušao makazicama posle kornera, zamalo je bio neprecizan.

71. minut - Opasna kontra Šerifa, udarac Jansanea brani Borjan. Kakav pokušaj Kastanjede i još bolja odbrana Borjana.

68. minut - Ivanić se lepo namestio, šutirao desnom nogom sa preko 20 metara, ali nije imao sreće, lopta je završila tik preko gola.

67. minut - Jansane menja Kolovosa.

66. minut - Velika greška odbrane Šerifa, sam je ostao Ivanić, ali je slabijom levom nogom šutirao i Atanasaidis mu je sjajno odbranio.

64. minut - Žuti karton za Rodića. Krstičić menja Kataija.

61. minut - Odmah je pokušao Veljko Nikolić, ali fantastično njegov udarac brania Atanasiadis.

60. minut - Gajić centrira, Ben glavom preko gola.. Veljko Nikolić menja Srnića.

57. minut - Opasan napad Šerifa, ali je udarac Traorea iz dobre pozicije bio veoma loš.

47. minut - Srnić izblokiran, Zvezda je imala dva kornera u nizu.

46. minut - Krenulo je drugo poluvreme, Ben je zamenio Falka, a Krstović Dionija.

I POLUVREME

45 + 5. minut - Poluvreme u Tiraspolju, Zvezda gubi.

45 + 3. minut - Žuti sada dobija i Sanogo.

45 + 2. minut - GOOOOOL - Šerif vodi sa 1:0. Šerif je poveo posle prekida, Arboleda je udarcem glavom lobovao Borjana posle centaršuta Kastanjede.

45 + 1. minut - Falki iz ogromne daljine, pravo u Atanasiadisa.

45. minut - Igraće se dva minuta nadoknade vremena.

43. minut - Srnić nekontrolisano šutira iskosa sa desne strane.

39. minut - U dobroj poziciji je bio Katai, ali je šutirao veoma loše, te je lopta otišla daleko preko gola.

31. minut - Sjajan solo-prodor Traorea, šutirao je iskosa sa leve strane, ali Borjan dobrim postavljanjem lako zaustavlja ovaj pokušaj.

29. minut - Nemac deli kartone kao od šale, sada su žuti dobili Žulijen zbog faula i kapiten Kastanjeda zbog prigovora.

28. minut - Kristijano je požuteo, prekinuo je kontru faulom nad Ivanićem igrač moldavskog šampiona.

27. minut - Sada obrnuta situacija od one od pre desetak minuta. Kolovos dobija žuti karton zbog fauliranja Srnića.

26. minut - Zvezda opasno preti iz prekida. Svaki centaršut pravi problem odbrani Šerifa iz Tiraspolja.

24. minut - Zapretio je Katai iz velike daljine, dobar šut, ali pored gola Atanasiadisa.

18. minut - Šerif sve opasniji, ali centaršut nije uspeo da isprati Kastanjeda. U nastavku Srnić dobija žuti karton zbog fauliranja Kolovosa.

14. minut - Sada i Šerif pokušava glavom, ali bezopasno.

8. minut - Bilo je opasno i posle ovog kornera, spasao se Šerif.

7. minut - Izblokiran pokušaj Falka. Novi korner za crveno-bele.

3. minut - Udarac Degeneka pored gola glavom, nakon kornera.

2. minut - Bio je u naletu Kastenjeda, ali je Zvezdina odbrana dobro reagovala i otklonila opasnost!

1. minut - Meč je počeo!

Uvod

18:50 - Popunile su se tribine, pa je sad na njima 3500 navijača.

18:20 - Na stadionu Šerifa trenutno manje od 500 navijača.

17:35 - Poznati su i sastavi timova za meč u Tiraspolju. Stanković je napravio nekoliko promena, vratio se Degenek, a u prvih 11 je i Srnić.

Šerif: Atanasiadis – Hulijen, Arboleda, Dulanto, Kristijano – Ado, S. Til, Kolovos – Traore, Luvanor, Kastanjeda

Crvena zvezda: Borjan – Rodić, Degenek, Dragović, Gajić – Sanogo, Ivanić, Katai, Falko, Srnić – Dioni