(VIDEO) ŠERIF UHAPSIO ZVEZDU: Kiks Borjana, crveni karton Kange - Dioni doneo NADU crveno-belima pred revanš!

03.08.2021

20:57

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su sa moldavskim Šerifom u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona rezultatom 11:1 (1:1).

Detalj sa susreta Zvezda-Šerif

Gosti su poveli u 34. minutu kada je iz slobodnog udarca Kastanjeda prevario Borjana, a konačan rezultat postavio je Dioni u završnici prvog dela igre.

Tok meča preokrenuo je crveni karton koji je dobio Gelor Kanga, a Gabonac je u 57. minutu zaradio drugu javnu opomenu.

Srpski šampion je pokušavao i sa igračem manje, stvorio je nekoliko šansi, ali nije uspeo da savlada organizovane Moldavce.

Tok susreta sa Marakane mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Kraj utakmice, Zvezda je remizirala sa Šerifom sa 1:1

90+4. minut - Ivanić je "požuteo".

90. minut - Četiri minuta nadoknade vremena signalizirao je Rumun, a potom je pokazao javnu opomenu rezervisti Bizjaku.

84. minut - I Dulanto je dobio žuti karton.

81. minut - Ulazimo u samu završnicu meča, crveno-beli pokušavaju da ugroze Moldavce, oni odolevaju sa igračem više.

76. minut - Falka menja Ben, a i Moldavci su napravili dvostruku izmenu. U igri su Kostanca i Bizjaka, a izašli su "požuteli" Žulijen i Kastanjeda.

72. minut - Rumunski sudija je Žulijenu pokazao žuti karton.

71. minut - Traore je "nanizao" dva igrača Zvezde, šutirao je levom nogom, ali preko Borjanovog gola.

69. minut - Sanoga menja Krstičić.

68. minut - Neprecizan pokušaj Ivanića sa levog boka, ipak van okvira gola.

65. minut - Žuti karton je dobio Kastanjeda.

63. minut - Prvak Srbije napada i sa desetoricom na terenu, Šerif se orjentisao na kontranapade.

Detalj sa meča Zvezda-Šerif

57. minut - Gelor Kanga je isključen zbog drugog žutog kartona.

56. minut - Trener Crvene zvezde Dejan Stanković odlučio je da napravi prvu izmenu. Dionija je zamenio Krstović.

53. minut - Tvrd početak drugog poluvremena, bez stopostotnih šansi na obe strane. Italijan je ponovo hteo da ugrozi gol Moldavaca, još jednom bez promene rezultata.

49. minut - Falko je šutirao sa distance, desnom nogom, odbranio je Atanisijadis.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Odmah je pokušao Jansane, ali neprecizno.

Kraj prvog poluvremena, Zvezda - Šerif 1:1

45+1. minut - GOOOL! Dioni je doneo izjednačenje! Nakon gužve u kaznenom prostoru gostiju, lopta se odbila do pojačanja crveno-belih iz Anžea koji ju je lako sproveo u nebranjenu mrežu - 1:1!

45. minut - Igraće se dva minuta nadoknade.

43. minut - Serija šansi za domaće u finišu prvog dela igre. Pokušali su Rodić, pa Pankov, međutim ništa od promene rezultata.

40. minut - Šerif rutinski čuva stečenu prednost, Zvezda se muči... Kanga je uputio razoran udarac, ali je Atanisijadis paradom sprečio izjednačenje.

34. minut - GOOOOL! Posle faula Kange, Kastanjeda je perfektno izveo slobodan udarac sa nekih 18 metara, pa je rutinski savladao Milana Borjana - 0:1!

32. minut - Gelor Kanga je "požuteo".

31. minut - Dioni je pokušao, ali je izblokiran, u kontri je odlično prošao Traore po levom boku, ali je Dragović sprečio najgore odličnim postavljanjem, još uvek bez golova na Marakani.

26. minut - Žuti karton zaradio je Sanogo.

23. minut - Dobra šansa za Šerif, ali je lopta Kastanjedi malo odskočila, pa je otišla daleko od Borjanovog gola.

20. minut - Sjajna akcija domaćih, Rodić je ubacio sa levog boka, lopta je došla do Kataija, ali je Zvezda dobila samo novi korner.

15. minut - Filipi Falko je šutirao preko gola, a prethodno je Gobeljić loše primio loptu na desnom boku, čime je propala lepa akcija crveno-belih.

10. minut - Ivanić je petom ostavio za Kataija, ali je on dao nešto duži for, pa je lopta završila u korneru.

9. minut - Moldavci su pokušali iz udarca iz ugla. Til je pronašao defanzivca Arboledu, ali je on glavom bio neprecizan.

6. minut - Crvena zvezda je zapretila preko Ivanića, potom je dobila i korner, ali još uvek bez promene rezultata.

3. minut - Prvi je zapretio moldavski šampion. Igrači Šerifa su pokušali sa dva centaršuta, potom je i Rodić loše izbacio loptu, ali od svega gol-aut.

1. minut - Glavni sudija Hacegan dao je znak za početak susreta.

Počinje utakmica na stadionu "Rajko Mitić"

Detalj sa Marakane

Crvena zvezda (4-1-4-1): Borjan – Gobeljić, Pankov, Dragović, Rodić – Sanogo – Falko, Kanga, Ivanić, Katai – Dioni.

Šerif (4-3-2-1): Atanasijadis – Žulijen, Dulanto, Arboleda, Kristijano – Til, Ado, Kolovos – Traore, Kastanjeda - Jansane.