SJAJNA VEST ZA SRPSKI FUDBAL: Crno-beli PRESKOČILI prvi evropski stepenik!

29.07.2021

17:55

Fudbaleri Čukaričkog su savladali ekipu Sumgaita u revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Konferencija rezultatom 2:0, i tako se plasirali u 3. rundu novoformiranog takmičenja!

RepublikaFoto: FK Čukarički
FK Čukarički

Srpski tim je opravdao ulogu favorita, i posle remija bez golova na Banovom Brdu uspeo da bolju igru materijalizuje sa dva pogotka.

Čukarički je poveo već u 10. minutu, strelac je bio Ndiaje koji je postigao gol glavom posle centaršuta Mijailovića.

Samo šest minuta kasnije, sudija je pokazao na belu tačku. Kačajev je srušio Jankovića, i dileme nije bilo! Docić rutinski realizuje penal za velikih 2:0.

U drugom poluvremenu nije bilo golova, a najbolju šansu za naš tim je u 51. minutu propustio Janković koji je sa peterca gađao pravo u golmana.

Imao je domaći tim priliku da smenji prednost u 67. minutu kada je fudbaler Sumgaita gađao pod prečku sa desetak metara, ali odbranio Đorđe Petrović.

U trećem kolu Čukarički čeka bolji iz duela između švedskog Hamarbija i slovenačkog Maribora.