(FOTO) ŠOKANTNE TVRDNJE ENGLEZA: Danci postigli NEREGULARAN gol?!

08.07.2021

10:16

Fudbaleri Engleske po prvi put u istoriji igraće u finalu Evropskog prvenstva u fudbalu.

Fudbaleri Danske

Engleska je na legendarnom stadionu Vembli posle 120 minuta igre savladala Dansku sa 2:1.

Posle meča mnogi su pričali o spornom penalu koji je napravljen nad Rahimom Sterlingom, a većina smatra da je sudija Makeli pogurao Gordi Albion do finala.

Ipak, Englezi tvrde da je vodeći gol Danaca bio sporan.

Damsgarad je u 35. minutu fantastično izveo slobodnjak i preciznim udarcem savladao Džordana Pikforda, koji do tog trenutka nije primio nijedan gol na turniru.

Međutim, on nije trebalo da bude priznat, smatraju engleski analitičari.

Razlog je kršenje fudbalskih pravila, po kojima živi zid, sastavljen od igrača koji napadaju, mora da bude najmanje jedan metar udaljen od defanzivnog zida.

To u sredu uveče nije bio slučaj, a trojica igrača Danske su dobrano zaklonili Džordana Pikforda i i te kako uticali na epilog.

Sudija Makeli i VAR soba to nisu primetili, a Englezi su na kraju uspeli da stignu do preokreta i finala.