DRAMA DO USIJANJA: Argentina posle penala do finala i KLASIKA sa Brazilom!

07.07.2021

08:11

Fudbaleri Argentine igraće u finalu Kopa Amerike.

Leo Mesi u prodoru

Argentina je posle velike borbe i boljeg izvođenja jedanaesteraca eliminisala Kolumbiju, posle 90 minuta bilo je 1:1.

Lautaro Martinez je doneo vođstvo Gaučosima posle asistencije Lea Mesija u prvom poluvremenu, ali su Kafeterosi preko Luisa Dijaza došli do izjednačenja u 61. minutu.

Produžetaka na Kopa Americi nema, pa se odmah pristupilo penalima. U penal seriji dominirao je golman Aston Vile Emilijano Martinez, on je odbranio čak tri jedanaesterca i tako odveo Argentinu u finale.

U borbi za trofej rival će im biti domaćin Brazil. Argentina je poslednji put prvak bila 1993, dok je aktuelni šampion Brazil. Finale je na programu 10. jula.