DRAMA NA VEMBLIJU: Italija NA PENALE izbacila Španiju i plasirala se u FINALE Evropskog prvenstva

06.07.2021

18:05 >> 22:06

"Azuri" se posle velikih uzbuđenja domogli borbe za trofej.

Italijani slave plasman u finale

Fudbalska reprezentacija Italije plasirala se u finale Evropskog prvenstva pošto je posle penala izbacila Španiju.

Posle 120 minuta fudbala rezultat je bio 1:1. "Azuri" su poveli u 60. minutu preko Federika Kjeze, a produžetak "crvenoj furiji" je doneo Alvaro Morata deset minuta pre kraja utakmice.

U produžecima se mreža Španaca zatresla još jednom, ali je gol Domenika Berardija poništen zbog ofsajda. Ipak, iako u tom momentu fortuna nije bila na strani Italijana, sreća se okrenula u penal lutriji, gde su sa jedne strane neprecizni bili Olmo i Morata, a sa druge samo Lokateli, pa je selekcija Roberta Manćinija izborila plasman u veliko finale.

Italija će u finalu igrati protiv boljeg iz drugog polufinala u kom se sastaju Engleska i Danska.

Tok prvog polufinalnog meča možete pročitati u nastavku.

Italija - Španija 1:1 (0:0), penalima 4:2
/Kjeza 60 - Morata 80/

Penal serija

4:2 - Žoržinjo majstorski! Italija je u finalu Evropskog prvenstva!

3:2 - Donaruma brani Morati, Italija ima meč loptu!

3:2 - Bernardeski nije ostavio ni promil šanse Simonu da mu odbrani.

2:2 - Tijago Alkantara veoma siguran.

2:1 - Iskustvo nema cenu, Bonući pogađa.

1:1 - Imao je Donaruma loptu na prstima, ali je Moreno ipak zatresao mrežu.

1:0 - Beloti pogađa malu mrežu.

0:0 - Olmo šutira visoko, visoko preko gola!

0:0 - Unaj Simon brani penal Lokateliju!

Prvi će šutirati Italijani, a mi ćemo brojati rezultat samo u penal seriji.

Bez pobednika posle 120 minuta fudbala

Kraj! Šutiraće se penali!

118. minut - Žuti karton za Bonućija koji je neoprezno startovao nad Moratom.

115. minut - Pau Tores sprečava da dodavanje Belotija stigne do Berardija koji bi izašao potpuno sam ispred Unaja Simona.

111. minut - Gol Berardija je poništen zbog ofsajda.

110. minut - Pau Tores je ušao u igru umesto Garsije.

108. minut - Šut rezerviste Tijaga iz slobodnog udarca je izblokirao Berardi, pa je Donaruma lagano intervenisao.

106. minut - Počelo je završnih 15 minuta igre. Oba selektora su odlučila da menjaju. Busketsa je zamenio Tijago Alkantara, a Kjezu Bernandeski.

Kraj prvog produžetka, nema promene rezultata

102. minut - Još jednom je zapretila Španija, golman "azura" je ponovo bio na visini zadatka posle centaršuta Morena.

98. minut - "Furija" je pokušala iz prekida, Donaruma je najpre odlično intrvenisao, a lopta je potom završila van okvira italijanskog gola.

97. minut - Toloi je prekinuo obećavajući napad Španije, pa je "požuteo".

95. minut - Bez ozbiljnijih prilika na startu dodatnih 15 minuta.

91. minut - Brih je dao znak za početak prvog produžetka.

Kraj regularnog toka, rezultat je 1:1, igraće se produžeci

90. minut - Igraće se još tri minuta nadoknade vremena.

85. minut - Lokateli je zamenio Barelu, a Beloti Insinjea.

84. minut - Nova prilika za Špance, Morata je pronašao Morena, ali je on uputio neprecizan šut.

80. minut - GOOOOL! Morata je poravnao na 1:1! Fenomenalna asistencija Olma, španski centarfor je postigao 3. gol na šampionatu, zlata vredan za "furiju".

74. minut - Manćini pravi dve promene. U igri su Toloi i Pesina, a izašli su Verati i Emerson.

70. minut - Luis Enrike je posegao za dvostrukom izmenom. Na terenu su Moreno i Rodri, a izašli su Koke i Ojarzabal.

68. minut - Berardijev šut je odbranio Simon.

67. minut - Neprecizan pokušaj Danija Olma.

65. minut - Koke je maestralno uposlio Ojarzabala, pasom iza leđa italijanske odbrane, ali ovaj iz izgledne pozicije nije uspeo glavom da uputi šut ka Donaruminom golu.

61. minut - Prve izmene na obe strane. Berardi je zamenio Imobilea, a Morata Ferana Toresa.

60. minut - GOOOOOL! Laport je odlično startovao, ali je lopta ostala kod Kjeze. Napadač Juventusa je sjajno namestio na desnu nogu, pa je pogodio dalji ugao španskog gola, pored Simona koji je bio nemoćan - 1:0!

57. minut - Šutirao je Ojarzabal sa distance, pravo u Donarumu.

53. minut - Rasplamsala se borba na "Vembliju". Prvo je neprecizan bio Buskets, a potom je Kjezin šut odbranio Simon. Bio je to prvi udarac u okvir gola rivala od strane "azura".

51. minut - Prvi žuti karton na meču Brih je pokazao kapitenu Španije Busketsu.

50. minut - Po jedan pokušaj na obe strane. Najpre je Imobile pokušao da ugrozi gol "furije", a zatim je Di Lorenco izbacio loptu van granica igrališta u svom petercu.

49. minut - Simon je poklonio korner Italijanima, ali su Španci otklonili opasnost.

46. minut - Počeo je drugi deo polufinalnog susreta.

Kraj prvog poluvremena, bez golova

45. minut - Italijani su uputili prvi  pravi šut ka golu Simona. Insinje je odložio za Emersona, levi bek "azura" je snažno šutirao, tik van okvira gola. Nemac je odlučio da ne nadoknadi izgubljeno vreme u prvom delu igre.

39. minut - Ulazimo u sam finiš prvog dela igre, obe selekcije igraju veoma oprezno i čekaju grešku rivala.. Ojarzabal je oprobao udarac, ali je lopta otišla preko gola.

33. minut - Novi udarac Olma, ovoga puta sa distance, ali je lopta otišla daleko preko gola.

30. minut - Posle pola časa igre mreže u Londonu još uvek miruju.

25. minut - Sjajnu priliku propustio je Dani Olmo. Veznjaka Lajpciga je najpre izblokirao Bonući, a zatim je šutirao u donji desni ugao gola Italije, ali je Donaruma izbacio loptu u polje.

21. minut - Odličnu priliku su propustili Italijani. Emerson je "izbačen" u prostor, on je, pored Simona, proigrao Imobilea, a ovaj Barelu, ali je vezista Intera izblokiran.

15. minut - Prvi ozbiljniji udarac ka golu Donarume uputio je Feran Tores, ali je as Mančester sitija bio neprecizan sa nekih 20-ak metara.

12. minut - Španci kontrolišu posed lopte, Italijani se organizovano brane na svojoj polovini, još uvek bez golova na "Vembliju".

7. minut - Očekivano izuzetno tvrd početak utakmice, bez velikih šansi na obe strane.

3. minut - Prvi obećavajući napad na meču izveli su Italijani, ali je akcija prekinuta zbog ofsajda u kome se našao Barela.

1. minut - Glavni arbitar Feliks Brih da je znak za početak utakmice.

Počinje polufinale na Vembliju

ITALIJA: Donaruma – Di Lorenco, Bonuči, Kjelini, Emerson – Verati, Barela, Žoržinjo – Kjeza, Insinje, Imobile.

ŠPANIJA: Simon – Azpilikueta, Laport, Garsija, Alba – Buskets, Koke, Pedri – Olmo, Ojarzabal, Tores.

Fudbaleri Italije i Španije od 21 čas na "Vembliju" sastaju se u meču koji će odlučiti prvog finalistu Evropskog prvenstva.

"Azuri" su odigrali maestralno u dosadašnjem toku turnira, a naročito su oduševili u četvrtfinalnom okršaju protiv snažne Belgije, koju su eliminisali rezultatom 2:1.

Sa druge strane, "furija" se u polufinale plasirala boljim izvođenjem penala od Švajcarske, prethodno je u spektakularnom susretu pobedila Hrvatsku (5:3), dok se izuzetno mučila na startu grupne faze, sve do "petarde" protiv Slovačke.

Veliki problem za selektora Italije Roberta Manćinija je izostanak jednog od najboljih fudbalera, Spinacole, a njegovo mesto po levom boku zauzeće Emerson Palmijeri.

U drugom polufinalu u sredu u isto vreme snage će odmeriti Engleska i Danska.