GORDI ALBION PONIZIO UKRAJINCE: Kejn se RAZGOROPADIO, Engleska pokerom do polufinala!

18:37 >> 20:52

Fudbaleri Engleske poslednji su polufinalisti Evropskog prvenstva u fudbalu.

Dvostruki strelac... Hari Kejn

Engleska je u četvrtfinalu deklasirala Ukrajinu u Rimu sa 4:0.

Gordi Albion je tako na fantastičan način stigao do polufinala i meča sa Danskom, koji će se odigrati u sredu 7. jula na legendarnom Vembliju. Ovo je inače prvi plasman Engleza u polufinale EP još od 1996. godine, kada se ono igralo upravo u njihovoj zemlji.

Sa druge strane Ukrajina jeste razočarala na danas, iza sebe je imala sasvim pristojan turnir.

Engleska je povela iz prve prave šanse, Sterling je sjajnim pasom u prostor pronašao Kejna, koji je uklizao i savladao Buščana za veliko slavlje na stadionu Olimpiko.

Usledio je mirniji period igre koji je prekinuo Jaremčuk veoma dobrom šansom, ali je Pikford sjajno intervenisao. Potom je Kejn pokušao glavom, a piše se i strahoviti udarac Deklana Rajsa, koji je Buščan nekako zaustavio. Ukrajinci su do kraja poluvremena pripretili još jednom, ali je udarac Šaparenka završio daleko pored gola.

Engleska je dominirala na startu drugog poluvremena. Gordi Albion je već u 46. minutu stigao do 2:0. Kejn je bio fauliran, Šo je sjajno izveo slobodan udarac iskosa sa leve strane, a Megvajer je glavom sproveo loptu u mrežu.

Samo četiri minuta kasnije, fantastična akcija Engleza. Sterling je dodao do Šoa, ovaj je pefektno centrirao, a Kejn je u svom stilu glavom savladao Buščana za ogromnih 3:0.

Kejn je u 62. minutu mogao do het-trika, ali je njegov strahoviti volej udarac fantastičnom paradom sprečio Buščan.

Ipak, samo minut kasnije prvi gol u dresu reprezentacije Engleske postiže Džordan Henderson. Maunt je izveo korner, a kapiten Liverpula je glavom pogodio mrežu. Bio je to čak treći pogodak Engleske glavom na ovom meču.

Do kraja nije bilo ozbiljnih prilika, svi su jedva čekali kraj meča, Sautgejt je izbacio nosioce poput Kejna, pa je na kraju bilo 4:0.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem sajtu.

UKRAJINA - ENGLESKA 0:4 (0:1)

II POLUVREME

90. minut - Brih nije dopustio ni sekund nadoknade, pobeda Engleske od 4:0.

74. minut - Pikford brani odličan pokušaj Makarenka.

73. minut - Hari Kejn napušta igru, menja ga Kalvert-Luin.

63. minut - GOOOOOL - Engleska stiže do 4:0. Henderson posle kornera glavom postiže prvi gol u dresu reprezentacije.

62. minut - Kakav volej Kejna, ali Buščan fantastično brani.

50. minut - GOOOOOOL - Engleska ide do 3:0. Najbolji napadač sveta Hari Kejn nemilosrdno rešeta Ukrajine, glavom je sproveo loptu u mrežu posle asistencije Šoa.

46. minut - GOOOOOL - Engleska vodi sa 2:0. Kejn je bio fauliran, Šo je izveo slobodan udarac, a Megvajer je glavom savladao Buščana.

I POLUVREME

45 +3. minut - Poluvreme. Engleska vodi sa 1:0.

43. minut - Šaparenko iz velike daljine neprecizan, ali Ukrajinci sve opasniji.

33. minut - Strahovit udarac Rajsa, Buščan je fantastično odbranio.

29. minut - Najbolji fudbaler Premijer lige Hari Kejn preti glavom, ali preko gola.

17. minut - Najbolji napad Ukrajine, udarac Jaremčuka brani Pikford.

15. minut - Osim gola Kejna bez zanimljivih dešavanja u Rimu.

4. minut - GOOOOOL - Engleska vodi sa 1:0. Najbolji napadač sveta Hari Kejn je u svom stilu iskoristio fantastičan pas Rahima Sterlinga.

1. minut - Krenuo je meč u Rimu.