AZURI SU DOŠLI DA OSVOJE EURO: Sjajna Italija NADIGRALA Belgiju i zakazala KLASIK sa Španijom!

02.07.2021

18:29 >> 20:57

Fudbaleri Italije plasirali su se u polufinale EP.

Fudbaleri Italije

Italijani su u derbi meču četvrtfinala savladali Belgiju sa 2:1 u Minhenu.

U polufinalu ih očekuje duel sa Špancima, koji su ranije tokom dana eliminisali Švajcarsku posle penala.

Za razliku od prvog četvrtfinala gledali smo od početka do kraja sjajnu i otvorenu utakmicu.

Italijanima je VAR u 13. minutu poništio gol Bonućija zbog ofsajda, a onda su Belgijanci pripretili preko De Brujnea i Lukakua, ali je Donaruma dva puta fantastično intervenisao.

U 31. minutu Italija koristi smušenost belgijske odbrane.  Vermalen je predao loptu Veratiju pravo u noge, vaj je proigrao Barelu koji je ringišpilom omađio Belgijance i pogodio malu mrežu Kurtoinog gola.

Azure je ovak gol potpuno podigao, pa su u 44. minutu stigli do 2:0, strelac je bio Lorenco Insinje. Vukao je loptu nekoliko metara, niko nije izašao na njega, a on je u svom stilu, pogodio suprotan ugao gola i duplirao prednost Manćinijeve ekipe. Nepuna dva minuta kasnije, penal na drugoj strani. Žeremi Doku je pao u duelu sa Di Lorencom, a Vinčić je pokazao na belu tačku, što je Lukaku pretvorio u pogodak.

Belgijanci su u nastavku bili nešto bolji rival, a obrukao se Lukaku koji je sa samo nekoliko metara umesto mrežu, pogodio Spinacolu.

Upravo je Spinacola doživeo povredu u poslednjih 15 minuta susreta usled čega je morao da bude zamenjen. Sa terena je iznet na nosilima i postoji bojazan da je ovaj meč poslednji na turniru za jednog od najboljih igrača "azura".

Opsedali su gol Donarume Belgijanci. Doku je leteo, De Brujne kreirao, tražio prostor, ali sva sredstva su koristili Italijani ne bi li ostao rezultat koji je na njihovoj strani.

Ipak, nisu uspeli da poravnaju. Italijani su se vešto branili i izdržali svaki nalet Martinezove ekipe.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

BELGIJA - ITALIJA 1:2 (1:2)

II POLUVREME

KRAJ MEČA, ITALIJA JE U POLUFINALU.

90. minut - Pet minuta nadoknade!

84. minut - Slalom i dobar pokušaj Dokua, ali preko gola.

78. minut - Teška povreda Spinacole, koji sa suzama i na nosilima izlazi sa terena.

74. minut - Prat menja Čadlija, koji se povredio posle samo nekoliko minuta provedenih na terenu, Kristante menja Veratija.

70. minut - Opasno preti rezervista Čadli, sreća na strani Italijana.

69. minut - Insinje je šutirao, Kurtoa uz malo problema brani.

66. minut - Spinacola velikim promašajem uzvraća Lukakuu.

61. minut - Neverovatan promašaj Lukakua sa samo metar, umesto gol, pogodio je Spinacolu.

47. minut - Prvi su u nastavku zapretili Italijani, i to preko Kijeze. Šutirao je vezista Juventusa pored gola.

46. minut - Krenulo je drugo poluvreme.

I POLUVREME

Poluvreme u Minhenu, vođstvo Azura od 2:1.

45 +2. minut - GOOOOOL - Belgija smanjuje na 2:1. Lukaku je pogodio sa penala koji je skrivio Di Lorenco faulom nad Dkouom.

44. minut - GOOOOOL - Italija stiže do 2:0. Majstorski pogdak Lorenca Insinjea sa skoro 30 metara, Kurtoa je nemoćan bio.

31. minut - GOOOOOL - Italija vodi sa 1:0. Barela je rezantim udarcem doneo prednost Italijanima, ovog puta VAR neće reagovati.

27. minut - Izblokiran udarac Kijeze brani Kurtoa, bez problema.

26. minut - De Brujne je sjajno povukao kontru i uposlio Lukakua, čiji udarac brani sjajni Donaruma.

22. minut - De Brunje tuče u svom stili, Donaruma brani u svom stilu i šalje loptu u korner.

20. minut- Verati dobija žuti karton.

13. minut - Italiji je VAR poništio gol. Bonući je bio u ofsajdu.

1. minut - Krenuo je meč u Minhenu. Odmah je imao Lukaku polupriliku, ali Donaruma je bio brži.