ŠVAJCARSKA U SUZAMA: Španija se IZVUKLA i posle PENALA izborila POLUFINALE!

02.07.2021

15:30 >> 18:48

Španija je prvi polufinalista Evropskog prvenstva u fudbalu.

Fudbaleri Španije

Španija je uz tešku muku savladala Švajcarsku posle penala, nakon što je u 120 minuta igre bilo 1:1.

Crvena furija je u penal seriji slavila sa 3:1 i golom Mikela Ojarzabala rasplakala čitavu Švajcarsku.

Što se tiče samog meča, Španija je iz prve šanse stigla do 1:0. Na odbijenu loptu posle kornera natrčava Đordi Alba, šutira, pogađa Zakariju, koji skreće loptu iza leđa Jana Zomera i Španija je povela u osmom minutu.

Umesto da nastavi sa atacima na gol Švajcarske, Španci su odlučili da utakmicu učine dosadnom. Udarac Kokea iz slobodnjaka je jedino što smo videli od Furije, dok su Švajcarci imali dva slaba pokušaja preko Akandžija i Vidmera.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imao je strelac autogola Zakarija. Gađao je glavom u 58. minutu, ali je lopta otišla tik pored leve stative. Mogao je da se iskupi.

Unai Simon se istakao u 64. minutu, kada je odbranio odličan pokušaj Zubera, a onda stiže i izjednačenje. Na asistenciju Frojlera, Đerdan Šaćiri pogađa u 68. minutu za 1:1. Švajcarska u 77. minutu ostaje sa igračem manje, pošto je asistentu kod gola Flojleru, Majk Oliver pokazao direktan crveni karton, čini se olako.

Bio je to veoma oštar start sa dve noge. Do kraja nije bilo uzbuđenja, pa je utakmica otišla u produžetak.

U prvom produžetku junak Švajcarske, koja je igrala sa igračem manje, bio je Jan Zomer sa tri fantastične odbrane.

Prvo je odbranio nezgodan udarac Albe, pa šut Morena sa pet metara i onda šut Ojrazbala sa ivice kaznenog. Gotovo da nisu prelazili na protivničku polovinu, ali su izdržali prvih 15 minuta. Još nekoliko dobrih odbrana u drugom produžetku imao je Zomer, Švajcarska je izdržala i gledali smo penale.

Prvi penal promašio je Buskets, pošto je u prvoj seriji pogodio stativu! Pogodili su Olmo i Gavranović, a onda je Unai Simon odbranio Šeru na kraju druge serije i Španije se vratila. A onda ponovo Zomer – brani penal Rodriju na startu treće serije. Odgovorio je Unai Simon istom odbranom kao i Šeru za pravu ludnicu, pa je posle treće serije ostalo 1:1.

Moreno je bio siguran na startu četvrte serije za 2:1, pa je Vargas šutnuo preko gola i Španija je imala meč loptu. Ojarzabal pogađa za 3:1 i šalje Španiju u polufinale.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

ŠVAJCARSKA - ŠPANIJA 1:1 (0:1,1:0,0:0,0:0)

PENALI

Golom Mikela Ojarzabala Španija se plasirala u polufinale EP!

Posle tri serije, rezultat 1:1.

II PRODUŽETAK

121. minut - PENALI U SANKT PETERBURGU.

119. minut - Rodri menja Pedrija.

118. minut - Moreno loše šutira, Zomer skuplja intervencije.

116.  minut - Buskets šutira posle kornera, još jedna odbrana neverovatnog Zomera.

111. minut - Olmo šutira, Zomer naravno brani.

109. minut - Ogromna šansa Ljorenta, a Rodrigez ga je fenomenalno izblokirao.

105. minut - Krenuo je drugi produžetak.

I PRODUŽETAK

105 +1. minut - Kraj prvog produžetka. Španija opseda gol Švajcarske, ali fantastični Zomer čuva svoju reprezentaciju mnogobrojnim odbranama.

103. minut - Neprelazni Zomer ponovo brani, ovog puta pokušaj Ojarzabala.

101. minut - Sjajni Zomer spektakularno čuva mrežu posle udarca Morena iz izgledne situacije jedan na jedan.

100. minut - Moreno šutira glavom pored gola.

97. minut - Olmo je šutirao, lopta je pogodila Morena i promenila pravac, ali je završila malo pored gola.

96. minut - Fantastičan udarac Đordija Albe, još bolja intervencija Zomera. U nastavku je Ljorente posle kornera tukao glavom, ali je Zomer lako ukrotio njegov nedovoljno jak pokušaj.

91. minut - Krenuo je prvi produžetak. Ojarzabal je zamenio Toresa.

II POLUVREME

Igraće se produžeci!

90 +3. minut -Žuti karton za Ajmerika Laporta.

90 +1. minut - Ljorente menja Kokea, Zubera menja Fasnaht.

83. minut - Dobar napad Španaca, ali Morenov udarac lako brani Zomer.

81. minut - Sou i Gavranović menjaju Šaćirija i Seferovića.

77. minut - Frojler dobija direktan crveni karton nakon starta nad Đerarom Morenom. Čini se prestroga odluka sudije Majkla Olivera.

68. minut - GOOOOOL - Šaćiri donosi 1:1  Švajcarskoj. Najbolji napad Švajcaraca na meču i odmah gol, Šaćiri je rutinski sproveo loptu u mrežu nakon asistencije Frojlera. Tome je prethodio sudar Laporta i Pau Toresa, a loptu je potom prihvatio Frojler, a ostatak akcije ste već imali priliku da pročitate.

67. minut - Vidmer je zaradio žuti karton.

64. miinut - Zuber umalo do gola, sjajna odbrana Simona.

56. minut - Najbolja šansa na meču. Zakarija je posle kornera glavom poslao loptu par centimetara pored stative.

55. minut - Đerar Moreno menja Moratu.

52. minut - Šaćiri iz nemoći pokušava da pogodi direktno iz kornera.

48. minut - Dobra situacija za Akandžija posle kornera, ali je njegov udarac izblokiran.

46. minut - Krenulo drugo poluvreme u Rusiji.

I POLUVREME

Poluvreme u Sankt Peterburgu, Španija je postigla gol iz jedinog opasnog napada. Odgledali smo možda i najdosadnije poluvreme na EURU.

34. minut - Konačno kakva takva prilika za Švajcarsku, Akandži je posle kornera glavom šutirao preko gola.

25. minut - Aspilikveta šutira glavom posle kornera, Zomer hvata živu loptu.

23. minut - Veliki udarac za Švajcarsku, povređenog Embola menja Vargas.

17. minut - Koke solidno iz slobodnog udarca, ali preko gola.

8. minut - GOOOOOOL - Španija vodi sa 1:0. Đordi Alba je raspalio loptu sa 30 metara, a na putu ka golu ju je Zakarija nespretno zakačio i poslao u mrežu. Gol je prvobitno bio pripsan Albi, ali je na kraju odlula preinačena u autogol Zakarije, to je 10. autogol na ovom prvenstvu što je apsolutni rekord.

1. minut - Krenuo je meč u Sankt Peterburgu.

UVOD

17:40 - Najpoznatiji duel ova dva tima u 21. veku odigran je na SP u Južnoj Africi, a Švajcarci su tada savladali Španiju sa 1:0. Ipak, to nije smetalo Furiji da kasnije stigne do titule prvaka sveta na istom takmičenju.

17:30 - Poznati su i sastavi timova.